https://www.traditionrolex.com/17 Duchovní poutě | Dítě v srdci
https://www.traditionrolex.com/17

Duchovní poutě

Od roku 2017 pravidelně pořádáme poutě pro rodiče, sourozence, prarodiče, tety a strýčky dětí, které odešly do nebe, a pro ty, kteří se nějakým způsobem v životě setkali se smrtí miminka.

Pouť rodičů - Dotkni se nebe 2023

O prodlouženém víkendu 13.-16.10. 2023 zveme na Horu Matky Boží v Králíkách již posedmé na Pouť rodičů, kteří přišli o dítě, tentokrát s přídomkem Dotkni se nebe.


Co vás čeká?

  • Sdílení i ztišení, svátosti i společenství, chvály a přímluvnou modlitbu, přednášky, svědectví.
  • Nádherné místo pod Králickým Sněžníkem, odbornou i duchovní pomoc, naslouchající ucho.


Součástí poutě je společná křížová cesta rodičů, kteří přišli o dítě, koncert, sdílení neformální i řízené, prostor pro rozhovor s knězem či psychologem, společný výlet nebo možnost přiložit ruku k dílu dobré věci.

 

 

Dítě v srdci - Petra Kolčavová

Kontaktní osoba

V případě, že se chcete k duchovní pouti Dotkni se nebe dozvědět více, kontaktujte naši Petru, která má poutě na starosti.

  • Petra Kolčavová, tel. 721 162 132, e-mail: petra@ditevsrdci.cz

„Pouť rodičů pořádáme s manželem od roku 2017. Původně jsme se pro ni rozhodli, protože jsme sami cítili tu potřebu. V krátkém období jsme přišli o čtyři děti a chtěli jsme poskytnout podobnou příležitost věnovat se své bolesti i dalším rodinám, které prožívají něco podobného.

 


 

Jedinečné příběhy

Každý rok s sebou nese své příběhy, vzácná setkání a neopakovatelnou atmosféru. Na pouti jsme byli dokonce svědkem malého zázraku, kdy rodina, která jeden rok přijela na Pouť oplakat svého syna, kterého ztratila po početí IVF, přijela za rok s novorozenou holčičkou, kterou před rokem přímo na Pouti počali přirozenou cestou.

Dtě v srdci - Poutě pro rodiče

Smrt dítěte (třebaže žilo pouze pár týdnů v těle matky) je v naší společnosti opomíjeným tématem. Rodiče o svých dětech, které odešly, často mluvit nechtějí, a když chtějí, často není s kým. Bolest, kterou partneři prožívají, se také často násobí ztrátou přátel, kteří ze strachu, aby něco neřekli špatně, přestanou komunikovat úplně. Společnost nelze změnit ze dne na den.

Co se ale dá dělat, je postupovat po drobných krůčcích. Jedním takovým krůčkem je právě naše pouť určená všem, jejichž rodina prošla ztrátou miminka. Nejintenzivněji samozřejmě ztrátu prožívají matka a otec. To ale nijak neumenšuje bolest jejich rodičů a třeba i sourozenců, kteří se také na vnuka, neteř, synovce, těšili a na jejichž bolest často nikdo ohled nebere a kteří se často ani neodvažují o pomoc požádat.

Skutečně výjimečnou Pouť činí hlavně naprosto nepředatelná zkušenost bytí v přítomnosti v klášteře na Hoře Matky Boží.

Blog Ze Srdce

https://www.traditionrolex.com/17