Pietní místa

Téměř každý člověk zná rodinu, která během těhotenství nebo krátce po narození přišla o vytoužené dítě. Sdílení bolesti, duchovní a psychologická pomoc, ale také možnost se s miminkem rozloučit jsou nezbytné v procesu vyrovnání se s touto událostí.

Je mnoho rodin, které své miminko nemohly pojmenovat a důstojně pohřbít – až do roku 2017 jejich dítě bylo spáleno s dalším anatomicko-patologickým materiálem z nemocnice. Nemají tak za svým miminkem kam jít, není nikde pohřbeno… Proto Dítě v srdci pomáhá budovat na hřbitovech pietní místa, kde lze na své dítě vzpomenout a udělat jeden z mnoha kroků na cestě k uzdravení bolesti.

 

Naše pietní místa pro pro uctění památky předčasně zesnulých dětí

Třeboň
​​​​​​
Hřbitov sv. Alžběty – realizace v roce 2019

Olomouc
Neředínský hřbitov – lze zde ukládat i zpopelněné ostatky

Dítě v srdci - pietní místo v Olomouci

České Budějovice
Hřbitov sv. Otýlie – realizace v roce 2021  

Králíky
Nejnovětjší pietní místo na Hoře Matky Boží Králíky

 

Kostka
Projekt k volnému využití, autor: Arch. M. Kročák. 

Máme přání, aby si lidé mohli připomínat děti, které mají místo v jejich srdcích, na celém území naší země. Pokud se města a obce rozhodnou realizovat tuto myšlenku, rádi budeme nápomocni radou, můžeme zaštítit tyto aktivity svým jménem a nebo poskytnout zdarma projekt Arch. Miroslava Kročáka s názvem "Kostka", který je volně k využití.

 

Číst všechny články o pietních místech na našem blogu

 

Dítě v srdci - Dominika Pávková

Pokud máte zájem realizovat pietní místo a chtěli byste využít řešení "Kostka", kontaktujte Dominiku Pávkovou na e-mailu: dominika@ditevsrdci.cz.

 

Blog Ze Srdce