https://www.traditionrolex.com/17 Tvoření pro Dítě v srdci | Dítě v srdci
https://www.traditionrolex.com/17

Tvoření pro Dítě v srdci

Pleteme, šijeme, háčkujeme. Deky, medvídky, košilky, zavinovačky. Vše s láskou balíme do memoryboxů pro miminka, která zemřela před narozením, při porodu či krátce po něm. Naplněné memoryboxy BEZPLATNĚ dodáváme do porodnic či přímo zasaženým rodinám.

Ročně rozdáme několik stovek memoryboxů. Výrobu všech věciček bychom svépomocí nezvládli. Jsme vděční za širokou síť dobrovolníků, kteří pro nás tvoří a dodávají své nádherné výrobky, které pak kompletujeme společně s kupovanými věcmi do memoryboxů. 

Přidejte se k nám!

Baví vás tvořit a chtěli byste přispět svou tvorbou do našich memoryboxů? Připojte se k naší facebookové skupině Tvoříme pro Dítě v srdci, kde sdílíme své zkušenosti, návrhy, střihy, vzory a doporučení pro to, co a jak do memoryboxů vytvářet. Budeme se tam na vás těšit. Inspiraci můžete čerpat například i ve fotogalerii, kterou naleznete níže na této stránce. Najdete tam fotografie ručních prací, které pro nás vytvořily šikovné ruce našich dobrovolnických tvořilek.

 

Kam balíčky posílat?

Hotové výrobky je možné posílat na adresu naší organizace: 

  • Perinatální hospic Dítě v srdci, z.s., Jiráskovo náměstí 71,  517 41 Kostelec nad Orlicí

Využít také můžete služby Zásilkovny a odeslat balíčky na některou z těchto poboček: 

  • Zasilkovna Indigo:  Palackého náměstí 25, Kostelec nad Orlicí 517 41 
  • Zasilkovna Instalatérství Vonásek: Rudé armády 929, Kostelec nad Orlicí 517 41 

Kontakty pro odeslání balíčku:

  • ​​​e-mail: zdena@ditevsrdci.cz,
  • telefon: 603 364 530 

 

Co nejčastěji potřebujeme?

Háčkované hračky

Do memoryboxu vkládáme vždy dvě stejné hračky. Jednu dostává miminko, druhou dostanou rodiče. Ideální je například medvídek, zajíček, ovečka a další. Barevně by mělo jít o jemné, pastelové, neutrální barvy. Nikdy předem nevíme, zda memorybox je určený pro holčičku či chlapečka. Velikost hraček je nejlepší 10-20 cm. Menší hračky dáváme do malých memoryboxů pro předčasně narozené děti. Velké hračky dáváme do velkých memoryboxů pro děti donošené. 

Háčkované hračky v memoryboxech

Šité košilky

K ustrojení vkládáme do memoryboxu typické miminkovské košilky na zavazování na ramínku nebo za krkem. Košilky by měly být dostatečně široké, aby tam ručička miminka mohla volně vklouznout. Velikost od velmi malých (miminko, které na délku měří 15 cm) po novorezeckou velikost vel. 50–56. Šatičky by měly být delší, aby zakrývaly trošku i nožičky. Jako materiál je vhodná bavlna. Barva: bílá, béžová, možno i jiné jemné, neutrální pastelové barvy pro holčičky i chlapečky.

Zavinovačky

Do memoryboxu vkládáme i zavinovačky pro zabalení miminka pro chvíle, kdy se rodiče loučí s miminkem a chtějí si ho pochovat.

Zavinovačky vkládáme v různých velikostech, vždy podle odhadované velikosti miminka (délka miminka cca 20-50 cm). Materiál: bavlna, slabý vatelín, stuhy. Barvy: neutrální, pastelové, látka může mít dětské motivy.

Zavinovačky do memoryboxů

Honzíkovy lodičky

Honzíkovy lodičky jsou malé košíčky, které dostávají rodiče malinkých miminek, kterým i nejmenší velikosti jsou velké. Rozměry: 20x8 cm až 40x15 cm. Materiál: Doplhin Himalaya (aby byly měkké a jemné). Je možné vyrábět i šité lodičky. Lodička by měla sama stát, být příjemná na dotek. Je možné dovnitř přidat látkovou vložku, aby miminko vložené do lodičky bylo možné zavinout.

Honzíkovy lodičky do memoryboxu

 

Žinylkové dečky

Vedle zavinovaček vkládáme do memoryboxů žinylkové dečky o rozměrech cca 60 x 60 cm. Pleteme na jehlicích vel. 5,5 na 40 ok. Nejvhodnější je materiál Dolphin Himalaya a ideální je melírovaná příze, protože na ní nejsou tolik vidět skrvny, pokud miminka nelze omývat kvůli stavu kůže. 

Žinylkové dečky do memoryboxů

Čepičky a ponožky

Do každého memoryboxu vkládáme také čepičky a ponožky, a to také v různých velikostech podle toho, pro jak staré miminko je určeno. Mohou být háčkované, pletené a ve světlých, pastelových a neutrálních barvách. Čepičky i ponožtičky by měly být jednoduše nasaditelné. 

Ponožky a čepičky do memoryboxu

 

Návody a střihy

Chtěli byste pro Dítě v srdci tvořit? Využijte některý z návodů pro tvoření, které jsme pro vás připravili. Děkujeme a moc si vaší tvorby vážíme.

 

 

Dítě v srdci - Jindřiška Rolcová

Zajímá vás tvoření pro Dítě v srdci?

Chcete využít svého času, chuti i talentu a tvořit pro Dítě v srdci obsah memoryboxů? Potřebujete se na něco zeptat? Napište na e-mail: jindriska@ditevsrdci.cz naší Jindřišce, která má kompletaci memoryboxů na starosti a zároveň je správcem skupinky Tvoříme pro Dítě v srdci na Facebooku. 

 

Blog Ze Srdce

https://www.traditionrolex.com/17