https://www.traditionrolex.com/17 2. ročník Víkendu pro bezdětné je za námi | Dítě v srdci
https://www.traditionrolex.com/17

2. ročník Víkendu pro bezdětné je za námi

O víkendu proběhl po delší covidové pauze druhý ročník Víkendu pro bezdětné, který se tentokrát konal v malebném prostředí kláštera v Kostelním Vydří.

vloženo před rokem 2 minuty ke čtení

 

„Vzali se, jsou šťastní a těší se na miminko. To ale nepřichází. Okolí se zvědavě ptá, kamarádi oznamují radostné novinky. První pochybnosti někdy přichází brzy, někoho dostihnou po několika letech. Z vlastní zkušenosti víme, jak někdy okolí těžko chápe, co pár, který se snaží o miminko, prožívá.“ Říká spoluorganizátorka akce Radka Živnůstková.

A protože sdílená bolest je poloviční bolest, dala vzniknout Víkendu pro bezdětné, konaném 10. – 12. 3. 2023, pod záštitou Perinatálního hospice Dítě v srdci v Kostelním Vydří. Tentokrát s podtitulem „…pojďme chvíli společně labyrintem bezdětnosti“.

Není jednoduché otevřít svá trápení a mluvit o nich před cizími lidmi. Pět silných příběhů plných obav, nadějí, zklamání, naštvání i vděčnosti zaznělo v prostorách nádherného kláštera. „Ač nás spojuje těžké téma, víkend byl protkán spoustou úsměvů i vtipných situací. Pro účastníky byl k dispozici zkušený tým přímluvné modlitby a během nedělního dopoledne jsme měli možnost zakusit silnou adoraci neboli “Kristoterapii” na vlastní kůži,“ dodává Živnůstková.

Děkujeme všem účastníkům za jejich odvahu. Poděkování patří i  týmu, Petře Kolčavové a Radce Živnůstkové za vložení všech sil do realizace Víkendu, Janě Markové,  Václavu Čápovi a P. Janu Maria Vianneyovi za službu modlitby a naslouchání. 

„Chtěla bych ještě podpořit ty, kterých se nedobrovolná bezdětnost týká. Mluvte se svým okolím o tom, co prožíváte. Dovolte si truchlit, když přijde menstruace. Sdílejte svůj příběh. Seberte odvahu a třeba přijeďte na příští Víkend pro bezdětné,“ loučí se s letošním ročníkem Radka.

 

Vloženo Od Duchovní akce
https://www.traditionrolex.com/17