Byli jsme na Hromniční pouti matek

V sobotu 4. února proběhla ve Šternberku tradiční, v pořadí už třiadvacátá, Hromniční pouť matek.

vloženo před rokem 2 minuty ke čtení

Tradice Pouti sahá až do první republiky. O její znovuobnovení se zasadil P. Josef Červenka. Letošní ročník však poprvé proběhl bez jeho účasti, loni zemřel. Vzdát hold mu přijelo více než 700 matek z celé republiky. 

Součástí celodenního programu byla modlitba radostného růžence a příležitost ke svátosti smíření, mše svatá, krátký pozdrav Modliteb matek, ale také netradiční modlitba tancem (růženec v živých obrazech) a adorace s modlitbou za děti. 

Celým programem se neslo sjednocení celým srdcem v modlitbě za děti, která je tolik potřeba. Mši svatou celebroval Mons. Antonín Basler.

Program zahrnoval i Svědectví. V rámci něj sdílela svou životní zkušenost naše Petra Kolčavová se svým manželem Šimonem.

 

 

Petro, myslím, že jsme s Tebou většina slzela napřed mateřským soucitem a pak díkem a chválou za dar Tvé služby. Bylo to možná nejsilnější svědectví, co kdy na naší Pouti bylo. A Ty jsi otevřela celé srdce. Moc Ti za to děkuji.

Ze slov organizátorky akce, Pavly Švecové

Přítomným maminkám Petra představila nejen svůj příběh, ale také činnost Dítěte v srdci. Návštěvníci si mohli prohlédnout memoryboxy, lodičky, vzít si naše letáčky či brožury a seznámit se i s našimi akcemi duchovního charakteru jako je připravovaný Víkend pro bezdětné či duchovní pouť Dotkni se nebe. K těm si zájemci mohli domů odnést dokumenty - Křížovou cestu Dítěte v srdci a Meditaci pro rodiče po ztrátě miminka

 

Petra Kolčavová - Dítě v srdci

Účast na Hromniční pouti matek pro mě byla velmi silným zážitkem. Síla sjednocení v modlitbě za naše děti ve společenství sedmi set lidí byla neuvěřitelná. Svůj příběh jsem již sdílela několikrát, ale v takové atmosféře ještě nikdy. Jsem ráda, že jsem mohla být u toho. Moc děkuji za pozvání. 

Petra Kolčavová, Dítě v srdci

 

Děkujeme za fotografie

V článku byly použity autorů Josef Polehňa, Pavel Langer, Lubomír Holý, www.clovekavira.cz

 

Ze ❤ sepsala: Katka Jelínková

Vloženo Od Duchovní akce