https://www.traditionrolex.com/17 Byli jsme na Konferenci SPIS | Dítě v srdci
https://www.traditionrolex.com/17

Byli jsme na Konferenci SPIS

Minulý týden (5.-7. června) ve Valašských Kloboukách proběhla celorepubliková 18. Konference psychosociální intervenční služby, kde jsme měli možnost hovořit o našich službách.

vloženo před 2 roky 2 minuty ke čtení

Za Dítě v srdci se konference zúčastnila naše paní ředitelka Alena Peremská a krizová interventka Jindřiška Rolcová. Alena Peremská pak stovce účastníkům konference představila naše memoryboxy a jejich možnosti využití v nemocnici. Hovořila, jak je včasná péče při perinatální ztrátě důležitá. Upozornila na rozdíly v truchlení a zpracování smrti dítěte, pokud se rodině dostane včas adekvátní podpora od zdravotníků a nemocničních interventů. Účastníkům dále představila náš nejnovější dokument Postupy péče při prenatální a perinatální ztrátě, které jsme vytvořili ve spolupráci s řadou odborníků perinatální a paliativní péče. Postupy mohou sloužit jako praktický návod k tomu, co je možné dělat či naopak nedělat v podpoře rodiny při ztrátě miminka. Tato situace je emočně velmi náročná pro všechny zúčastněné. 

Účastníci konference od nás obdrželi spoustu vzdělávacích materiálů Dítěte v srdci, vedle výše uvedených Postupů jsme interventům předali také naši brožurku ...když na začátku přichází konec..., která je praktickým průvodcem pro rodiče zasažené perinatální ztrátou. 

Oba tyto materiály nabízíme na uvedených odkazech volně ke stažení na našich webových stránkách:

 

Alena Peremská - ředitelka organizace Dítě v srdci

„Děkuju za možnost zúčastnit se této konference a možnost představit naše služby interventům. Tedy těm, kteří se setkávají s rodinami v bezprostředních chvílích po zjištění, že jejich miminko zemřelo. Mám radost, že námi prezentované materiály byly v krátké chvíli rozebrány interventy k dalšímu využití v nemocnicích po celé ČR. Jsme přesvědčeni, že právě oni tyto naše materiály ve své praxi budou využívat a těšíme se na jejich zpětné vazby. “

Alena Peremská, ředitelka Dítě v srdci

 

Co je SPIS?

Systém psychosociální intervenční služby (SPIS) ve zdravotnictví poskytuje prostřednictvím vyškolených zdravotníků podporu nejen svým kolegům záchranářům, lékařům, zdravotním sestrám, ale i příbuzným, známým a svědkům nečekaných a náhlých událostí, při kterých dochází k náhlému poškození zdraví v důsledku nehody, náhlého onemocnění či úmrtí.

Vloženo Od Byli jsme u toho
https://www.traditionrolex.com/17