https://www.traditionrolex.com/17 Den otevřených dveří pohřební služby | Dítě v srdci
https://www.traditionrolex.com/17

Den otevřených dveří pohřební služby

Název dnešního článku určitě nepatří k těm, se kterým by se lidé setkávali často. A je to škoda. V rámci naší činnosti pomáháme rodinám se zajištěním pohřbu miminek. Jednáme často s pohřebními službami a máme možnost poznávat nabídku jejich služeb.

vloženo před 2 roky 3 minuty ke čtení

Rodiny prožívající ztrátu miminka jsou často tak paralyzovány bolestí, že již nemají sílu prohledávat jednotlivé nabídky. Často také vyslovují více či méně netradiční přání, aby rozloučení s jejich miminkem bylo pro ně jedinečné. Nabízíme rodinám podporu a pomoc s vyjednáváním posledního rozloučení s jejich miminkem.

 

Rozdíly mezi pohřebními službami jsou poměrně velké. Některé pohřební služby s nabídkou možností pro pozůstalé zkostnatěle nabízí služby, které se nezměnily celé století. 

Dobré pohřební služby umožňují tzv. vypravení miminka do rakve. V praxi to vypadá tak, že v místnosti pro úpravu těl máte právo svoje miminko obléci, pochovat a uložit si jej do rakvičky. Často při tom rodiny doprovázejí naše krizové interventky. Možnost pochovat si svoje dítě, posedět u něj a udělat si fotografii často nahrazuje samotné pořádání obřadu se zavřenou rakvičkou.

Kvalitní pohřební služba navíc může rodině vynahradit péči, která z různých důvodů nebyla nebo nemohla být poskytnuta po porodu. Velmi často je pohřební služba místem, kde miminko poprvé vidí také tatínek, sourozenci nebo prarodiče... 

 

Pohřební služba Aeternitas

V Hradci Králové dlouhodobě spolupracujeme s pohřební službou Aeternitas, která se hned na první pohled vymyká tradičnímu obrazu pohřební služby. Kromě bílých vozů, které jsou pro Aeternitas typické, nabízí klientům jako jedni z mála vlastní pietní místnost pro poslední rozloučení v rodinném kruhu. Rodiny se tu tak v naprostém soukromí mohou rozloučit se svým miminkem v úzkém kruhu rodiny a u otevřené rakve. V rámci vlastního zázemí nabízí místnost pro úpravu zemřelých a nejbližší rodina tak může být přítomna při úpravě a zaopatření miminka k poslednímu rozloučení.

A právě pohřební služba Aeternitas nabídla široké veřejnosti 22. října 2022 možnost navštívit její prostory v rámci Dne otevřených dveří. 


Jaký byl Den otevřených dní v pohřební službě?

V průběhu dne zavítalo do Aeternitas několik desítek lidí. Zájemci měli možnost nahlédnout do běžně nepřístupných prostor provozu a zástupci jednotlivých úseků jim poskytli odborný výklad. Součástí byli i hosté z oboru pohřebnictví a souvisejících odvětví. Jedním z pozvaných hostů Dne otevřených dveří jsme byli i my, Dítě v srdci. Představili jsme veřejnosti svou činnost, seznámili návštěvníky s naší nabídkou služeb, ukázali jsme jim memoryboxy Dítěte v srdci (ty v současné době už poskytujeme ve více než polovině českých porodnic). 

 

Jindřiška Rolcová - Dítě v srdci

Služby Aeternitas rodinám velmi často doporučujeme, protože víme, že v této pohřební službě se rodinám po ztrátě miminka snaží vyjít vždy vstříc. K potřebám i přáním přistupují individuálně. Rodiny si mohou miminko zaopatřit, pochovat. Nemají limitovaný čas, ale mohou se s miminkem loučit tak dlouho, jak celá rodina potřebuje. Tato praxe bohužel není u ostatních pohřebních služeb standardem. 

Jindřiška Rolcová, krizová interventka Dítětě v srdci

 

Děkujeme pohřební službě za spolupráci a za možnost být součástí Dne otevřených dveří! 

Vloženo Od Zaujalo nás
https://www.traditionrolex.com/17