https://www.traditionrolex.com/17 Dítě v srdci zapálilo svíčku za zesnulé děti | Dítě v srdci
https://www.traditionrolex.com/17

Dítě v srdci zapálilo svíčku za zesnulé děti

Jako tradičně jsme se připojili k celosvětovému zapalování svíček při Světovém dnu památky zesnulých dětí. 

vloženo před 2 roky 2 minuty ke čtení

Ten připadá na druhou prosincovou neděli. O jeho vzniku a myšlence jsme psali na našem blogu včera. Dítě v srdci zapálilo svíčku v průběhu dne hned na několika místech.


Klášter Králíky

Prvním z míst bylo zapálení svíčky v dopoledních hodinách na našem pietním místě – u sochy vedle kláštera v Králíkách. Na tomto malebném místě jsme se sešli v komorním počtu, ale o to byla atmosféra sounáležitosti a sdílení intenzivnější. 


České Budějovice

Naše Jihočeské Dítě v srdci zapálilo první svíčku v pravé poledne na pietním místě Dítěte v srdci na hřbitově sv. Otýlie v Českých Budějovicích. Zde již od rána hořely i jiné svíčky, byly zde položeny květiny. Z pod sněhu vystupovala dříve položená adventní výzdoba. Toto pietní místo je přístupné teprve krátce a máme radost, že si k němu už rodiny našly cestu. 


Světlo se šíří světem - České Budějovice

Po zapálení svíčky na našem pietním místě jsme navštívili vzpomínkovou akci Světlo se šíří světem, kterou pořádala poradna Prostory při pastoračním středisku. Mše svaté v kostele Obětování Panny Marie v Českých Budějovicích se zúčastnilo mnoho rodin, které prožily ztrátu nenarozeného miminka nebo přišly o dítě v jakémkoliv věku jejich života. Rodinám jsme byli k dispozici s povzbuzením a nabídkou pomoci a předali jsme jim několik vzpomínkových sešitů Mému miminku od výtvarnice Lenky Blažejové.

Společné zapálení svíčky a vzpomínání je vzácným aktem sounáležitosti a tyto chvíle pomáhají rodinám vyrovnat se se ztrátou svých dětí.

Atmosféru zapalování svíček  můžete načerpat i z fotografií v galerii pod tímto článkem. 

Vloženo Od Srdcovky
https://www.traditionrolex.com/17