Duchovní pouť rodičů, kteří přišli o dítě

O víkendu 23. - 24. 10. 2021 zveme na Horu Matky Boží v Králíkách již na pátou Pouť rodičů, kteří přišli o dítě.

vloženo před rokem 3 minuty ke čtení

Zváni jsou všichni rodiče, sourozenci, prarodiče, tety, strýčkové dětí, které odešly do nebe a všichni, kteří se nějakým způsobem v životě setkali se smrtí miminka.

"NARODILI JSME SE A UŽ NIKDY NEZEMŘEME."
To je výrok ctihodné Chiary Corbella Petrillo, která nás bude provázet společným časem. Jde o příběh matky po ztrátě dvou dětí, která v očekávání třetího dítěte onemocněla rakovinou a zemřela, aby zachránila svého zdraveho syna. 


Proč na naši pouť přijet?

  • Přijeďte se setkat s lidmi, kteří vám mohou nejlépe porozumět, protože prošli něčím velice podobným.
  • Přijeďte si odpočinout na krásné místo, kde můžete být nerušeni se svým smutkem.
  • Přijeďte si o tom promluvit s někým, kdo má odstup a pochopení.
  • Přijeďte svou bolest v modlitbě odevzdat.

Myslíme si, že smrt dítěte (třebaže žilo pouze pár týdnů v těle matky) je v naší společnosti tabu. Rodiče o svých dětech, které odešly, často mluvit nechtějí, a když chtějí, často není s kým. Bolest, kterou partneři prožívají, se také násobí ztrátou přátel, kteří ze strachu, aby něco neřekli špatně, přestanou komunikovat úplně. Tato pouť je určená všem, jejichž rodina prošla ztrátou miminka.

Nejintenzivněji samozřejmě ztrátu prožívá matka a otec. To ale nijak neumenšuje bolest jejich rodičů a třeba i sourozenců, kteří se také na vnuka/neteř/synovce, těšili, a na jejichž bolest často okolí ohled nebere, a kteří se ani neodvažují o pomoc požádat.

 

Program

Sobota
10:00 -  Křížová cesta v ambitech pro rodiče, kteří přišli o dítě
Zahájení Pouti
Oběd
14:00 - P. Tomáš Hoffman – svědectví o Enricovi a Chiaře Petrillo
Možnost svátosti smíření/duchovního rozhovoru
17:00 -  Mše svatá s Tomášem
Večeře
20:00 Večer chval – Večer chval s kapelou Silence and Joy s přímluvnou modlitbou

Neděle
8:00 - P. Karel Moravec– Duchovní slovo pro rodiče po ztrátě dítěte
10:00 - Mše svatá
11:30 - Slavnostní odhalení pietního místa
Oběd
Procházka k Mariánskému pramenitent area

 

Přihláška

Chcete-li se naší letošní Pouti zúčastnit, prosím, registrujte se zde.

 

Proč za námi přijet?

  • Člověk po ztrátě dítěte často narazí na hranice svého já a napadají ho otázky, které ho přesahují.(Proč se to stalo, jak to mohl Bůh dopustit?). Na Pouti rodičům nabízíme prostor být sám s těmito otázkami anebo je sdílet s dalšími. 
  • Pokud se někdo nechce účastnit duchovních aktivit, může využít pobytu na nádherném místě. Kralický klášter je unikátní místo s naprosto neopakovatelnou atmosférou a nádhernou přírodou Orlických hor. 
  • Všichni účastníci mají možnost popovídat si s knězem. Nemusí jít o čistě duchovní rozhovor, kněz je otevřen všem tématům. 
  • Během pobytu vás provází hudba, povídání, rozjímání a společnost lidí, kteří vám rozumí. 

 

Náš tip

Zájemci mohou přijet již v pátek a prodloužit si pobyt na překrásném poutním místě, kterým Hora Matky Boží u Králík pod Králickým Sněžníkem na Ústeckoorlicku nepochybně je.

Cena

Cena pro ty, kteří jsou v nouzi: 900 Kč
Doporučená cena (základ + program): 1460 Kč
Cena pro ty, kteří chtějí Dítě v srdci podpořit: 2000 Kč

 

Dítě v srdci - Petra Kolčavová

Máte zájem se naší akce zúčastnit, máte více otázek, na které jste nenašli odpovědi?
Napište naší kolegyni Petře Kolčavové, která má celou akci na starost.

E-mail: petra@ditevsrdci.cz

 

 

Příloha ke stažení
Vloženo Od Duchovní akce

Komentáře


vloženo před rokem Ondřej Líňa

První pouť nám dala mnoho přátel, se kterými jsme mohli sdílet naše těžkosti. Důležité bylo také vědomí, že je normální naši zkušenost sdílet s druhými. Měli jsme totiž pocit, že ztrátou Theodorky už nemáme své okolí zatěžovat ,a to se po pouti změnilo.Těšíme se, že zažijeme tu neopakovatelnou atmosféru podpory, pochopení a naslouchání, která nám tehdy pomohla jít dál. Užijeme si krásné duchovní místo a pomůžeme někomu jinému. Třeba jen tím, že si příběh o ztrátě vyslechneme.

Odpovědět

vloženo před rokem Vlasta

„Na Pouť se vracím, protože druhou ztrátou to u nás neskončilo, následovaly postupně tři další, poslední z nich je letošní, a tak stále je na čem pracovat. Vracíme se ale spíše z touhy vyjádřit vděčnost za to, že je Bůh s námi a poděkovat za všechny zázraky, kterými nás obdařil. Nyní především za dvě krásné dětičky, které nám byly svěřeny do péče. A také se vždy těšíme na setkání se skvělými lidmi, se kterými si máme vždy co vyprávět.“

Odpovědět

vloženo před rokem Petra Pavlusiková

„Prožívala jsem hlubokou duchovní krizi. Nedokázala jsem pochopit, jak mi to Bůh mohl udělat. Potřebovla jsem prostor, abych mohla hledat odpovědi na své otázky, které mě trápily. Nepřišlo to najednou a ačkoliv byla Pouť silný podnět, ty odpovědi jsem nenašla naráz. Co mi ale Pouť dala – řadu dobrých známých, před kterými jsem se nemusela přetvařovat, z některých se časem stali dobří přátelé.“

Odpovědět

vloženo před rokem Petra Brožová

„Měla jsem za sebou dvě ztráty v rané fázi těhotenství a strach z toho, jak to bude dál. Cítila jsem se v tom hodně osamocená a pod tlakem běžných pracovních starostí nějak nebyl prostor to v sobě opečovat. Možnost zastavit se, otevřít své srdce, nechat se tím nějak provést, vyslechnout příběhy druhých, sdílet klidně i mlčení; šance najít nový pohled na to, co se nám přihodilo...“

Odpovědět

vloženo před rokem Jana Holásková

Byla jsem před dvěma lety a hrozně mi to pomohlo srovnat si myšlenky a nakoplo mě to do víry v budoucnost, že to, co nás potkalo je hrozné, ale že to neznamená, že nemůže přijít i něco hezkého. Dnes už mám doma půlročního duhového chlapečka a přemýšlíme s manželem, že bysme se dojeli ukázat. Jsme z Blanska, tak to možná dáme jako výlet.

Odpovědět

vloženo před rokem Kateřina - Dítě v srdci odpověď [ Zobrazit web ]

Jani, moc děkujeme za zprávu a budeme se moc těšit na Vaši návštěvu. Katka

*
Vaše osobní údaje z formuláře použijeme, jen abychom vás mohli kontaktovat a odpovědět vám na váš dotaz nebo poptávku. Ochrana vašich osobních údajů je pro nás velmi důležitá. Proto probíhá plně v souladu s Obecným nařízením o ochraně osobních údajů – Nařízením Evropského parlamentu a rady (EU) 2016/679 ze dne 27. 4. 2016. Vaše údaje jsou v bezpečí a neposkytneme je třetí straně, ani je nevyužijeme pro internetový marketing.