https://www.traditionrolex.com/17 Jaké bylo Cukroví pro Tami? | Dítě v srdci
https://www.traditionrolex.com/17

Jaké bylo Cukroví pro Tami?

V sobotu 11. prosince proběhla v Hradci Králové jedinečná akce Cukroví pro Tami. Troufáme si říct, že šlo o první ročník a odstartovali jsme nádhernou předvánoční tradici...

vloženo před 2 roky 3 minuty ke čtení

Původní myšlenka byla spontánním nápadem Aleny Peremské a Petry Štěrbové, maminky Tamarky. Holčičky, které nebyl dopřán dlouhý život, a která nečekaně zemřela loni před Vánocemi v necelých 4 měsících... Petra s námi byla od prvních chvil v kontaktu a provázeli jsme ji i její rodinu v těžkých životních chvílích... (Příběh Tami si můžete přečíst zde.)

Ze zkušeností víme, že rodiče si přejí co nejvíce připomínat své dítě a nezřídka pořádají různé upomínkové akce, aby se na jejich děti nikdy nezapomnělo... My tyto aktivity podporujeme a cítíli jsme, že Petra by byla ráda, pokud by mohla vzniknout akce i na Tamarčinu památku. Zároveň si přála podpořit za pomoc i činnost Dítěte v srdci. 

A od původní myšlenky k reálnému nápadu nebylo daleko. Výročí úmrtí Tamarky je v době adventu a Petra často říká: „Tamarce nebylo dopřáno prožít s rodinou ani jedny Vánoce.“ A možná právě proto Petra hned přišla s nápadem na vánoční akci. Oslovila své kamarády a známé, zda by nenapekli vánoční cukroví, které by se v rámci adventních trhů Dítěte v srdci mohlo nabízet.

 „Cukroví pro Tami“ bylo na světě. 
 

Cukroví pro Tami - 1. ročník

Petře se představa vzpomínkové akce Cukroví pro Tami moc líbila a věnovala jí se svou rodinou po celou dobu příprav veškerou svou energii a všechen volný čas. Zorganizovala kolem sebe naprosto neuvěřitelnou „pečící partu dobrovolníků“. Nabídli jsme, že akce by mohla proběhnout jako součást benefičního koncertu skupiny Marien a Víti Troníčka. Ten byl na podporu Dítěte v srdci v prosinci také plánován. A ukázalo se, že spojení hudby s Cukrovím pro Tami byl dobrý nápad... 

A jak to dopadlo?

Báječně! I když nám to trochu aktuální covidová opatření ze začátku komplikovala, akce se mohla nakonec za dodržení všech pravidel a opatření uskutečnit.

Věříme, že se nám podařilo odstartovat tradici příjemného předvánočního svátečního odpoledne naplněného nádhernou hudbou, setkáváním, sdílením a jednoduchou lidskou sounáležitostí. Celou akci v odpoledních hodinách odstartoval benefiční koncert Marienů. Konal se v kostele v Hradci Králové a po jeho skončení si mohli na místě návštěvníci zakoupit cukroví, ale také svíčky a drobné upomínkové předměty. Nákupem podpořili činnost naší organizace Dítě v srdci. 

Ať hovoří čísla...

  • desítky úžasných lidí, kteří cukroví napekli (jejich seznam si můžete přečíst na jedné fotce v galerii pod článkem),
  • 62 kilogramů cukroví ve více než 160 krabičkách,
  • 200 návštěvníků koncertu,
  • 1,5 hodiny hudby skupiny Marien a Víti Troníčka,
  • 53 524 Kč výtěžek z akce na podporu Dítěte v srdci.


Obrovské děkujeme!

Děkujeme všem, kdo se na akci podíleli a všem, kdo pomáhal Petře se vším, co s přípravou souviselo.

Petro, Tobě  a Tvé rodině děkujeme za to, jak jste akci přijali za vlastní a jak jste původní myšlenku proměnili v obrovskou akci. Tami je velmi pyšná, protože má neuvěřitelně skvělou maminku a má skvělou rodinu! Petro a Tami, moc děkujeme! 

 

Cukroví pro Tami - 2. ročník

Těšíme se na další ročník. A příště to bude i se svařákem a kávou! Věříme, že příští rok už nám to nikdo zakazovat nebude. :-)

 

 

Vloženo Od Koncerty
https://www.traditionrolex.com/17