Jaké bylo letošní Cukroví pro Tami

V sobotu 10. prosince proběhla v Hradci Králové jedinečná akce Cukroví pro Tami. Navázali jsme na úspěšný první ročník a věříme, že jsme odstartovali krásnou předvánoční tradici. Jaké to bylo?

vloženo před 2 roky 3 minuty ke čtení

Pozvánku na akci, jsme sdíleli na našem blogu, kde jste se mohli dočíst o původní myšlence, o Tami, ale i o tom, jak Cukroví pro Tami probíhá. 

Loni jsme nesměle během prvního ročníku vyslovili přání, aby se Cukroví pro Tami stalo hezkou předvánoční tradicí. Letošním uspořádáním jsme to potvrdili. 

Předvánoční čas – skvělá hudba – setkání s přáteli – nákup cukroví – dobrá nálada a podpora dobré věci.  To jsou synonyma, která akci provázely loni a charakterizovaly i letošní ročník. 

 

Koncert Smíšeného sboru Jitro

V loňském roce se nám osvědčilo spojení prodeje cukroví s hudbou, proto jsme letos oslovili Smíšený sbor Jitro, kterému se myšlenka zazpívat na naší akci velmi líbila. Smíšený sbor JITRO je kamarádská parta zhruba 30 zpěváků, které spojuje radost ze sborové práce. Smíšený sbor Jitro působí v Hradci Králové od roku 1997. Věnuje se hudbě z dob středověkých kancionálů po novodobou tvorbu českých i zahraničních skladatelů. Po většinu roku koncertuje převážně v České republice, při cestách do zahraničí míří převážně, nikoliv však výhradně, do evropských zemí.

Na sobotním koncertu zazněl pod taktovkou sbormistra Lukáše Mekini výběr toho nejlepšího z jejich repertoáru. Nechyběly ani vánoční koledy. 

Moc děkujeme všem členům Smíšeného sboru Jitro, že se stali součástí našeho Cukroví pro Tami. Děkujeme za vytvořenou vánoční atmosféru a naladění se v době adventní. 

 

 

Navštěvníkům koncertu představila naše paní ředitelka Alena Peremská činnost Perinatálního hospice Dítě v srdci. Vyzvala návštěvníky koncertu ke koupi cukroví a občerstvení v podobě lahodného svařáku, který jsme letos premiérově podávali. 

 

Ať hovoří čísla...

  • desítky úžasných lidí, kteří cukroví napekli (jejich seznam si můžete přečíst na fotografii v galerii pod článkem a některá jména šikovných cukrářů se nám nepodařilo zjistit),
  • více než 70 prodaných originálních krabiček Cukroví pro Tami,
  • 100 návštěvníků koncertu,
  • 14 260 Kč výtěžek z akce na podporu Dítěte v srdci.


Obrovské děkujeme!

Děkujeme všem, kdo se na akci podíleli, pomáhali nám a napekli cukroví. Taminko, děkujeme, že bedlivě dohlížíš nad svou rodinou, duhovým bráškou Tedíkem a věříme, že se Ti „Tvá “ akce líbila... 

 

Těšíme se na další ročník a přejeme všem poklidný advent.

 

Vloženo Od Byli jsme u toho