https://www.traditionrolex.com/17 Jaké byly zářijové skupinky? | Dítě v srdci
https://www.traditionrolex.com/17

Jaké byly zářijové skupinky?

Poslední dekáda měsíce září patřila našim podpůrným skupinám. Díky podpoře Nadačního fondu Škoda Auto jsme uskutečnili první setkání v Rychnově n. Kněžnou, ve Vrchlabí a v Mladé Boleslavi. Poslední zářijový den jsme se potkali v Hradci Králové.

vloženo před 2 roky 3 minuty ke čtení

Všechny skupinky se nesly ve velmi milé a důvěrné atmosféře. Potvrdilo se nám, jak důležité je osobní setkávání pro rodiny po ztrátě miminka. Jak potřebná jsou sdílení, smích i slzy. Jak léčivá jsou obejmutí, která mnohdy řeknou více než tisíc slov. S některými rodinami se vídáme pravidelně a přijíždí za námi i z velké dálky. Je to pro nás inspirativní zpětná vazba a cítíme velký závazek, aby si každý ze skupinky vždy odnášel to, co právě potřebuje.

I tentokrát mezi nás na některé skupinky přišli tatínci. Jejich zkušenosti jsou velmi cenné. Právě při společném sdílení vnímáme, jak rozdílné pocity zažívají při ztrátě miminka muži a ženy, jak rozdílné mohou být jejich cesty truchlením. Prožívají ztrátu svého dítěte, trápí je bolest partnerky a zároveň se snaží najít způsob, jak se sami se ztrátou vyrovnat.

Setkání bylo opět doplněno řadou drobných aktivit. Nemůžeme ani zapomenout na velkou spoustu dobrot, které maminky připravily a napekly na skupinku v Hradci Králové . Naštěstí do další plavkové sezóny je daleko. Bylo to úžasné a moc všem děkujeme. 

Na páteční skupince jsme si povídali, jaké máme plány na nejbližší dny a co nás čeká. Moc všem přejeme, aby se jejich plány a sny proměňovaly v realitu. 

 

Máme radost z pravidelného setkávání. Jsme vděční za důvěru, kterou k nám rodiny mají a vážíme si jí. Těší nás, když na skupinkách vidíme projevy obyčejných radostí z toho, co se rodinám za poslední dobu podařilo nebo z čeho měly radost. 

 

Komunikační karty 

Rodinám jsme na podpůrných skupinách také představili naše nové komunikační karty, které mohou sloužit jako návod pro to, co říkat nebo neříkat rodičům, kterým zemřelo miminko.

Více o Kartách

 

 

Pozvánka na Podpůrné skupiny Dítěte v srdci

Pokud máte zájem setkat se s lidmi, kteří prožívají stejnou životní situaci jako vy, potřebujete porozumění, chcete získat podporu v trápení, kterému nyní čelíte a načerpat sílu k jeho překonání, připojte se k naší podpůrné skupince. Skupinky jsou otevřené. Kdykoliv je možné do skupinky vstoupit a kdykoliv vystoupit. 

Těšíme se na další setkání. Jsme tu pro vás, vaše slzy, vzpomínky, obavy, potřebu sdílení i radost a plány...

Termíny  setkání

 

 

Osobní setkávání podpůrné skupinky pro rodiče po ztrátě miminka se v Hradci Králové uskutečňuje díky spolupráci organizace Dítěte v srdci a Podpůrného paliativního týmu z Fakultní nemocnice Hradec Králové. 

Skupinky v Mladé Boleslavi, Rychnově nad Kněžnou a ve Vrchlabí můžeme uskutečňovat díky podpoře Nadačního fondu Škoda Auto

 

Vloženo Od Podpůrné skupinky
https://www.traditionrolex.com/17