https://www.traditionrolex.com/17 Jaký příběh se skrývá za písní z našich koncertů? | Dítě v srdci
https://www.traditionrolex.com/17

Jaký příběh se skrývá za písní z našich koncertů?

Už několik let nás svými koncerty podporuje hudební uskupení Musica (K)lasica. Nedávno proběhl v Kutné Hoře v pořadí už 11. koncert. Proč právě Musica (K)lasica a Dítě v srdci? Která jejich skladba je pro ně plná emocí a poprvé ji málem nedozpívali?

vloženo před 2 roky 4 minuty ke čtení

Musica (K)lasica na svém úplném začátku vznikla jako rodinné hudební uskupení Marie a Ladislava Kolčavových z Dubicka a jejich sedmi dětí, které byly všechny hudebně nadané. Z původních devíti členů vystupuje na pódiu už 21 rodinných příslušníků a přátel rodiny Kolčavovy. Rozsahem repertoáru se pohybují od renesanční hudby až po současná díla. 

Koncerty pro Dítě v srdci jsou spojeny s příběhem Petry a Šimona Kolčavových. První koncert byl uspořádán po smrti jejich syna Eliáška na jaře 2017 v Hradci Králové za účelem přispět na podporu rodin, které budou v budoucnu procházet tím samým, čím procházeli oni sami. Cílem koncertů je šířit myšlenku perinatální paliativní péče a představovat činnost Perinatálního hospice Dítě v srdci. Jsme velmi vděční, když se uspořádáním koncertů daří od posluchačů získat finanční příspěvek na podporu Dítěte v srdci. 

 

Ještě Tě mám plnou náruč

Jednou z písní, která pravidelně na koncertech zní, je píseň Ondřeje Soukupa a Zdeňka Borovce: Ještě Tě mám plnou náruč. Melodii každý pozná, ale málokdo ví, že na koncertech je použita přetextovaná verze, kterou vytvořila Petra Kolčavová. Interpretem písně je pak její manžel Šimon

Petra Kolčavová - Dítě v srdci

Čtyři měsíce po smrti syna Eliáška jsme se s rodinným ansámblem rozhodli uspořádat koncert na podporu Perinatálního hospice Dítě v srdci, který nám moc pomohl. Před prvním koncertem jsme ladili repertoár, hledali jsme i písně, které by souzněly s tematikou smrti...  Píseň Ještě Tě mám plnou náruč se nám líbila,  v originále se však mimo refrén jedná o úplně jiné téma. Vytvořila jsem vlastní text , aby líp vypověděl, co prožíváme. Zpívá ji manžel Šimon pro našeho syna Eliáška. Když jsme ji zkoušeli poprvé, nezvládl ji ani dozpívat do konce, všechny nás to hrozně dojímalo. Časem jsme se naučili během koncertu odstřihnout se v myšlenkách od textu písně. Zazněla na všech našich koncertech. Dojímá návštěvníky, ale i nás. Patří našemu Eliáškovi. 

Petra Kolčavová, poradkyně pro pozůstalé  (Dítě v srdci)

 

Poslechněte si ji

Pusťte si píseň Ještě Tě mám plnou náruč v podání rodinného hudebního uskupení Musica (K)lasica. Píseň dojímá nejen návštěvníky koncertů, ale i nás...

 

1. sloka

Z prstů Tvou vůni svlíkám,
krásná vůně škoda jí.
Vlásky Tvé, ač se jich nedotýkám,
hladím, líbám potají.
Zůstáváš se mnou, jak jsem si přál,
i když vzdálený, jsi tu dál.

Refrén:

Ještě Tě mám plnou náruč
a stále doufám, že jen sníš,
loučím se, já věřím v ráji
na shledání, nechám Tě jít.

2. sloka

Nemám bez Tebe stání,
nespím, bdít mě nebaví,
snad řekl bys, ať jít dál se nebráním,
ze zítřků mám obavy.
Stejně jsem šťastný, žes nám byl dán,
i když vzdálený, jsi tu dál.

 

Název písně: Ještě Tě mám plnou náruč
Autoři: skladatel Ondřej Soukup, textař Zdeněk Borovec a subtextařka Petra Kolčavová
Sólo: Šimon Kolčava
Ukázka z koncertu Musica (K)lasica pro Dítě v srdci, 23. říjen 2022 v Kutné Hoře

 

Děkujeme všem z Musica (K)lasica za jejich podporu, kterou Dítěti v srdci poskytují. 

 

Vloženo Od Koncerty
https://www.traditionrolex.com/17