Jednotka intenzivního života

“Co znamená život? Že srdce bije a plíce dýchají?” Přinášíme tip na nový film o paliativní péči od režisérky Adély Komrzý. Jednotka intenzivního života míří na Karlovy Vary International Film Festival, a to přímo do soutěže Na východ od Západu!

vloženo před měsícem 2 minuty ke čtení

Podívejte se na trailer celovečerního dokumentárního filmu Jednotka intenzivního života, který jde do kin 2. září 2021. 

Lékaři Ondřej a Kateřina se při své práci často dotýkají nedotknutelného. Průkopníci české nemocniční paliativní péče otevírají v celovečerním dokumentu témata, která z našich životů v podstatě zmizela. V prostředí robotické medicíny a zbožštělých bílých plášťů, orientujících se na nemoc jako takovou, se do středu jejich pozornosti vrací člověk. V intimních rozhovorech lékaři se svými pacienty hledají odpovědi na otázku, na niž se v nemocnicích, kde život končí pro 60—70 % české společnosti, bohužel zapomíná: Jak žít dobrý život s nemocí? Režisérka Adéla Komrzý v průběhu tří let dokumentovala Oddělení paliativní péče ve VFN na Karlově náměstí v Praze. To vzniklo jako pilotní projekt, jenž má sloužit jako modelový příklad ostatním nemocnicím. Tým odborníků pomáhá pacientům nalézt řešení a učinit rozhodnutí, které pro ně v době nekonečných možností umělého prodlužování života může být dobré. Protože život neznamená jen to, že srdce bije a plíce dýchají… 

Zdroj informací: https://www.ceskatelevize.cz/porady/12123231980-jednotka-intenzivniho-zivota/21956227091/

Vloženo Od Inspirace

Komentáře

*
Vaše osobní údaje z formuláře použijeme, jen abychom vás mohli kontaktovat a odpovědět vám na váš dotaz nebo poptávku. Ochrana vašich osobních údajů je pro nás velmi důležitá. Proto probíhá plně v souladu s Obecným nařízením o ochraně osobních údajů – Nařízením Evropského parlamentu a rady (EU) 2016/679 ze dne 27. 4. 2016. Vaše údaje jsou v bezpečí a neposkytneme je třetí straně, ani je nevyužijeme pro internetový marketing.