Když se školí Dítě v srdci

Není tajemství, že členové našeho týmu pracují z různých koutů naší republiky. Kostelec n. Orlicí, České Budějovice, Brno, Zábřeh. Denně jsme v kontaktu přes e-mail, telefon a přes monitor. O to víc si užíváme, když se můžeme všichni potkat osobně.

vloženo před 2 roky 3 minuty ke čtení

Dnešní den přinesl naprosto úžasný důvod ke společnému setkání. Díky paliativnímu stipendiu Aleny Peremské od Nadačního fondu Abakus jsme dnes mohli využít týmové školení na rozvoj osobnostních dovedností, které pro nás připravilo školící středisko Centrum dohody v Praze. 

Už jen samotné setkání je pro nás velkou odměnou a motivací zvládnout všechny peripetie cestování přes půl republiky. Budík nastavíme na brzkou hodinu, kdy jen při pomyšlení, v kolik to je, zíváte automaticky. Do batůžku k jízdence do vlaku přibalíte svačinu, hektolitry černé kávy a pořádnou nálož dobré nálady.

A dobrá nálada nás neopouští po celý den školení, navzdory náročným úkolům. Pod drobnohledem školitele Filipa Celara plníme jednodušší i složitější výzvy. Poznáváme z jiné stránky nejen své kolegyně, ale také samy sebe. Rozebíráme své silné i slabé stránky, dostává se nám hodnocení ostatních, dostaneme možnost nahlédnout na vlastní aktivity očima druhých a tím získáváme cennou zpětnou vazbu. 

Dítě v srdci je menším týmem. Najdete mezi námi sociální pracovnice, krizové interventky, poradkyně pro pozůstalé, účetní, markeťačku, velké i malé ředitelky - hybatelky většiny projektů, do kterých se Dítě v srdci pouští... Každá z nás je jiná a současně jsme si tak moc podobné. Je pro nás nabíjející a posilující zjistit, jak jsme navzdory drobným rozdílům v naší osobnosti semknuté jako tým, jak se vzájemně doplňujeme a sledujeme společné cíle v péči o rodiny po perinatální ztrátě.

Děkujeme za dnešní možnost poznat své hranice a možnosti, pojmenovat nové výzvy a nechat si nabít baterky do další činnosti.

V rámci jednoho úkolu každá z nás měla za úkol napsat, co na každé kolegyni obdivuje a za co si ji váží. Sdílíme ukázku, kdy každá věta je právě o jedné z nás.

Umíš lidi v nejtěžších chvílích obejmout. Jsi neuvěřitelná průkopnice. Dáváš tomu smysl a řád. Dotahuješ věci do konce a je na tebe spolehnutí. Dokázala jsi neuvěřitelné věci. S obrovskou energií si jdeš za svým a zároveň nasloucháš druhým. Nabíjíš ostatní naprostým klidem a rozvahou. Můžeme se o Tebe opřít.

Dali jsme ty věty pěkně za sebou... Ano, po dnešku víme, že tohle jsme my, Dítě v srdci.

 

 

Vloženo Od Srdcovky