Koncert pro Dítě v srdci v Prostějově

V pondělí 18. října proběhl v sále Městského divadla v Prostějově koncert pěveckého sboru Nota Bene Prostějov na podporu činnosti Dítěte v srdci.

vloženo před 3 roky 2 minuty ke čtení

V minulosti byl koncert kvůli epidemiologickým nařízením dvakrát odložen. Jsme velmi rádi, že napotřetí se realizace koncertu pro dobrou věc podařila a koncert se mohl uskutečnit. 

Během téměř dvouhodinového koncertu zazněly v podání pěveckého sboru Nota Bene Prostějov skladby od Antonína Dvořáka (Moravské dvojzpěvy) a Andyho Becka (Pacem). Jako hosté na pódiu v průběhu večera vystoupili Ondřej Líňa, Dětský sbor ZUŠ a klavírista Daniel Jun. Během koncertu promluvila na pódiu za Dítě v srdci Kateřina Jelínková. Představila činnost naší organizace a zmínila několik příkladů, jak Dítě v srdci pomáhá rodičům po ztrátě dítěte. V druhé polovině koncertu zaznělo v podání Nota Bene Prostějov několik gospelových písní, které doslova některé návštěvníky koncertu v hledišti roztančilo a roztleskalo. Na závěr zazněla společná píseň Adiemus od Karla Jenkinse. 

Návštěvníci koncertu podpořili činnost Dítěte v srdci zakoupením vstupenky. V rámci koncertu jsme měli ve foyer malý prodejní stánek, kde jsme návštěvníkům nabídli výrobky, které pro nás vyrobili dobrovolníci napříč celou Českou republikou a ženy z věznice ve Světlé nad Sázavou. Zájemci si tak mohli zakoupit například háčkované hračky nebo ručně vyráběná vánoční přání. Řada návštěvníků  přispěla i finančním příspěvkem do kasičky, která byla součástí našeho stánku.

Celkový výtěžek koncertu činil neuvěřitelných 21 790 Kč! 

Chtěli bychom moc poděkovat pěveckému sboru Nota Bene Prostějov i ostatním vystupujícím, organizátorům a všem podporovatelům koncertu a v neposlední řadě všem návštěvníkům koncertu za podporu naší činnosti.  Moc děkujeme a velmi si toho vážíme!

Vloženo Od Koncerty