https://www.traditionrolex.com/17 Máme 2. místo v Neziskovce roku | Dítě v srdci
https://www.traditionrolex.com/17

Máme 2. místo v Neziskovce roku

Ve středu 18. ledna byly vyhlášeny dlouho očekávané výsledky prestižní soutěže Neziskovka roku, kterou každoročně pořádá Nadace rozvoje občanské společnosti. Do tohoto ročníku bylo stejně jako loni nominováno i Dítě v srdci.

vloženo před rokem 4 minuty ke čtení
  • Jubilejního 10. ročníku se letos zúčastnilo 55 neziskových společností.
  • Dítě v srdci získalo 2. místo v kategorii Střední neziskovka.

Umístění na 2. místě je pro nás obrovským oceněním každodenní práce celého týmu Dítěte v srdci. Děláme svou práci nejen srdcem, ale podle hodnocení odborné poroty i dobře. 

 

O ocenění Neziskovka roku

Toto ocenění letos již podesáté předávala Nadace rozvoje občanské společnosti (NROS). Ta vyhodnocuje profesionalitu práce neziskových organizací unikátním způsobem. Hodnotící proces je založen na jedinečné metodice „Zdravé organizační řízení“©. Tato metodika byla vytvořena právě Nadací rozvoje občanské společnosti ve spolupráci s odborníky z Univerzity Karlovy, která je partnerem projektu. Na hodnocení spolupracují nezávislí odborníci z řad komerčního i neziskového sektoru, státní správy, experti a významné osobnosti, které se aktivně podílejí na rozvoji občanské společnosti v ČR.

O to více si úspěchu v podobě 2. místa v naší kategorii vážíme a máme z něj radost. 

 

Alena Peremská, ředitelka Dítě v srdci

Účast v Neziskovce roku je pro nás obrazně nastaveným zrcadlem, co děláme dobře, v čem se ještě můžeme zlepšit. Každým rokem se snažíme posunovat naše služby směrem ke klientům, ale pracujeme i sami na sobě. Účast v loňském ročníku nám pomohla s nastavováním procesů a efektivním řízením, tak jsme rádi, že obrovské množství práce a úsilí se proměnilo ve 2. místo. Věřím, že naše umístění znamená i pro potenciální dárce větší důvěryhodnost v naši činnost. 

Alena Peremská, ředitelka organizace

 

Cena veřejnosti

Součástí slavnostního večera Neziskovka roku bylo i vyhlášení ankety Cena veřejnosti, kdy se do hlasování mohla zapojit široká veřejnost. 

  • Celkem bylo odesláno 5293 hlasů. Prvenství v kategorii připadlo s 1390 hlasy organizaci Nedoklubko.
  • Dítě v srdci i v této anketě získalo 2. místo. 

Umístění v Ceně veřejnosti je pro nás znamením, že naše pomoc rodinám po ztrátě miminka je potřebná, a že dává smysl nejen nám a našim klientům, ale také široké veřejnosti. Motivuje nás to v dalších aktivitách, a že jich není (a nebude) málo... 

 

Alena Peremská, ředitelka Dítě v srdci

Možná si někdo říká, že je to škoda, že jsme na vítězství ani v jedné kategorii nedosáhli. My se ale jako vítězové cítíme. Dostali jsme se mezi patnáctku nejlepších neziskovek, ve své kategorii jsme získali 2. místo a hlasy příznivců nám přinesly i 2. místo v Ceně veřejnosti. Ke své práci nepotřebujeme držet nad hlavou poháry. Chceme svou práci dělat dobře. 

Přicházíme k rodinám, abychom jim podali pomocnou ruku a provedli je procesem truchlení po ztrátě jejich miminka. Chceme tu být pro ty, co nás právě potřebují... a děkujeme každému, kdo je na této cestě s námi. 

Kateřina Jelínková, marketing

 

Perlička

Velkým překvapením pro nás bylo, že jsme se na vyhlášení výsledků setkali s MUDr. Jaromírem Matějkem, Ph.D., Th.D., LL.M., předsedou Sekce pro etiku v paliativní medicíně ČSPM ČLS JEP. Dlouhodobě se společně podílíme na řadě projektů v oblasti paliativní péče. Přišel nás nečekaně na slavnostní vyhlášení výsledků podpořit. A po vyhlášení výsledků směrem k nám prohlásil:

„Pro mě je Dítě v srdci stejně na prvním místě.“

Dle komentářů, které jsme po vyhlášení výsledků obdrželi na našich sociálních sítích, nebyl s touto myšlenkou zdaleka jediný... Máme z toho radost!

 

Děkujeme organizátorům Neziskovky roku Nadaci rozvoje občanské společnosti a jejím partnerům Nadačnímu fondu ŠKODA AUTO, Nadaci ČEZ, České spořitelně a Nadaci PRECIOSA. Gratulujeme neziskovkám Dobromysl, Toulcův dvůr a České ILCO za první místa v kategoriích Velká, Střední a Malá neziskovka a gratulujeme Nedoklubko za vítězství v Ceně veřejnosti. Byla pro nás čest být mezi vámi a těšíme se na další ročník. 

 

Semifinalisté a finalisté Neziskovky roku 2022. Za naši organizaci zde můžete najít naši paní ředitelku Alenu Peremskou (červené šaty první zprava).

Za fotku děkujeme Nadaci rozvoje občanské společnosti. 

 

Ze ❤ sepsala: Katka Jelínková

Vloženo Od
https://www.traditionrolex.com/17