https://www.traditionrolex.com/17 Neziskovka roku zná výsledky | Dítě v srdci
https://www.traditionrolex.com/17

Neziskovka roku zná výsledky

Ve čtvrtek 20. ledna 2022 byly vyhlášeny dlouho očekávané výsledky prestižní soutěže Neziskovka roku, kterou každoročně pořádá Nadace rozvoje občanské společnosti (NROS). Do tohoto ročníku bylo nominováno i Dítě v srdci. Jak jsme si vedli?

vloženo před 2 roky 3 minuty ke čtení
  • Celkem bylo nominováno 68 neziskových společností.
  • Dítě v srdci postoupilo mezi 13 nejlepších.

Již samotný postup mezi třináctku finalistů letošního ročníku bylo, je a bude pro nás obrovským oceněním každodenní práce celého týmu Dítěte v srdci. 

V naší kategorii Malá neziskovka jsme celkového vítězství nedosáhli, ale patřili jsme mezi pětici nejlepších finalistů. A i toto umístění je pro nás velkým poděkováním. Vítězem naší kategorie se stala Plzeňská krajská rada dětí a mládeže a my celému týmu upřímně gratulujeme.

V kategorii Střední neziskovka zvítězila Česká federace potravinových bank. Na dalších místech jsme fandili organizacím, se kterými jsme dlouhodobě v kontaktu a spolupracujeme s nimi: Nedoklubku a Unii porodních asistentek. A máme z jejich umístění „na bedně“ velkou radost.

V kategorii Velká neziskovka zvítězila v letošním ročníku organizace SANANIM. Gratulujeme! 

Neziskovka roku 2021

 

Pro nás byla účast v soutěži zároveň i testem, jak jako organizace pracujeme a účast mezi třináctkou nejlepších finalistů je pro nás nastaveným zrcadlem, co děláme dobře a v čem se ještě můžeme do budoucna zlepšit. Jedním z kritérií ankety je profesionalita práce neziskové organizace, kdy hodnotící proces je založen na unikátní metodice „Zdravé organizační řízení“©. Tuto metodiku vytvořila NROS ve spolupráci s odborníky Karlovy Univerzity, která je partnerem projektu. Na hodnocení pak spolupracují nezávislí odborníci komerčního i neziskového sektoru, státní správy, experti a významné osobnosti. Jsme rádi, že jsme je o nastavení naší činnosti přesvědčili. 
 

Cena veřejnosti

Součástí slavnostního večera Neziskovka roku bylo i vyhlášení ankety Cena veřejnosti, kdy se do hlasování mohla zapojit i široká veřejnost. 

  • Celkem bylo odesláno 4 639 hlasů. Prvenství v kategorii připadlo s 1092 hlasy organizaci Nedoklubko. Upřímně vítězi gratulujeme, vítězství si za svou činnost právem zaslouží. Dítě v srdci bylo druhé se s 883 hlasy. Děkujeme!

My bychom chtěli moc poděkovat všem, kdo se hlasování zúčastnili. Dítě v srdci se umístilo na druhém místě s rozdílem jen pár hlasů. Bez vašich hlasů by toto nebylo možné. Děkujeme všem za důvěru, podporu a věříme, že nám svou přízeň zachováte i nadále.

Možná si někdo říká, že je to škoda, že jsme na vítězství nedosáhli a že je škoda nedržet v rukou pohár Ceny veřejnosti za první místo. My se ale jako vítězové cítíme. Ocitli jsme se v pětici nejlepších malých neziskových organizací, jsme ve třináctce nejlepších neziskovek letošního ročníku, obdrželi jsme téměř 900 hlasů od našich příznivců...

Pro naši práci nepotřebujeme poháry, smysl nám dává pomáhat tam, kde jiným dochází slova. Přicházíme k rodinám, abychom jim podali pomocnou ruku a provedli je procesem truchlení po ztrátě jejich miminka. Jsme tu pro ty, co nás právě potřebují... a děkujeme za to, že jste na této cestě s námi. Cítíme vaši podporu a je pro nás každodenním úkolem tuto vaši důvěru nezklamat. 

P.S. A na naší úvodní fotografii najdete i odpověď na otázku, kdo je u nás ředitel. U nás vlastně ředitelka :-) Slavnostního večera Neziskovka roku se zúčastnila naše paní ředitelka Alena Peremská, díky které organizace vznikla a pevně dnes stojí na nohou. A my jsme rádi, že takovou ředitelku máme... 

Vloženo Od Srdcovky
https://www.traditionrolex.com/17