Nové pietní místo v Českých Budějovicích

Na českobudějovickém hřbitově svaté Otýlie mohou od tohoto týdne rodiny navštívit nové pietní místo a uctít památku dětí, které zemřely během těhotenství, kolem porodu nebo krátce po něm.

vloženo před 11 měsíci 2 minuty ke čtení

Nové pietní místo má podobu sloupu z mramoru, který vede k pohledu na nebe. Vznikl s myšlenkou povzbudit rodiny a dodávat jim naději do budoucna. Návrh vzešel od jihočeských umělců, sochaře Františka Postla a výtvarnice Barbory Bohuslavové. Vyjadřuje ten nejpřirozenější moment pro meditaci nad bolestnými událostmi v našem životě – zamyšlený pohled do nebe „nádech a výdech“.

Záměrem bylo vytvořit jemnou a křehkou sochu, která symbolicky bude směřovat k nebi. V poklidném rozmýšlení se člověk posadí, pohlédne vzhůru a na vrcholku štíhlého mramorového hranolu objeví skleněná křídla, zaznamenávající sluneční světlo.

autor sochy František Postl


Týmu Jihočeského Dítěte v srdci se pietní místo podařilo (mnohdy i s nasazením vlastních sil) vybudovat v rekordně krátkém čase ihned poté, co se podařilo vyřídit všechny organizační záležitosti.

Jsme velmi rádi, že si počinu Dítěte v srdci všímají i média a přinášíme rovnou dva zdroje, které se zmiňují o zpřístupnění pietního místa pro rodiče: 

 

Přestože je pietní místo téměř před dokončením, stále je možné přispět na jeho výstavbu i na doprovázení rodin ze strany organizace Dítě v srdci na číslo účtu veřejné sbírky: 2801957784/2010. Děkujeme.
 

 

Vloženo Od Pietní místa

Komentáře

*
Vaše osobní údaje z formuláře použijeme, jen abychom vás mohli kontaktovat a odpovědět vám na váš dotaz nebo poptávku. Ochrana vašich osobních údajů je pro nás velmi důležitá. Proto probíhá plně v souladu s Obecným nařízením o ochraně osobních údajů – Nařízením Evropského parlamentu a rady (EU) 2016/679 ze dne 27. 4. 2016. Vaše údaje jsou v bezpečí a neposkytneme je třetí straně, ani je nevyužijeme pro internetový marketing.