Paliativní den Holice

Ve čtvrtek 9. září 2021 jsme se zúčastnili Paliativního dne v Holicích, kongresu se zaměřením na paliativní medicínu.

vloženo před rokem 1 minuta ke čtení

Kongres byl určen pro lékaře, zdravotní sestry i nezdravotnické profese v oblasti péče o vážně nemocné.  Zúčastnilo se ho přes 190 účastníků nejen z regionu, ale z celé České republiky. Za Dítě v srdci se Palitivního dne zúčastnily ředitelka Alena Peremská a Barbora Horáková, poradkyně pro pozůstalé. 

Cílem kongresu bylo představit paliativní péči z různých pohledů. Zazněly přednášky lékařů i nelekářských profesí více odborností. Velkou odezvu měla přednáška odkrývající etické a spirituální aspekty tohoto oboru. Zvláštní blok byl věnován dětské paliativní péči, včetně pohledu psychologa na toto téma a nástinu koncepce paliativní péče v našem regionu. Zajímavé zkušenosti byly prezentovány týmy mobilní specializované paliativní péče.

Jsme rádi, že se Alena i Barbora mohly zúčastnit a odnést si tak řadu nových odborných poznatků a zkušeností, které s námi v týmu sdílely. Děkujeme.

Vloženo Od Byli jsme u toho

Komentáře

*
Vaše osobní údaje z formuláře použijeme, jen abychom vás mohli kontaktovat a odpovědět vám na váš dotaz nebo poptávku. Ochrana vašich osobních údajů je pro nás velmi důležitá. Proto probíhá plně v souladu s Obecným nařízením o ochraně osobních údajů – Nařízením Evropského parlamentu a rady (EU) 2016/679 ze dne 27. 4. 2016. Vaše údaje jsou v bezpečí a neposkytneme je třetí straně, ani je nevyužijeme pro internetový marketing.