Perinatální paliativní péče v Událostech ČT

Podívejte se na záznam reportáže, která zazněla v hlavních Událostech České televize v sobotu 4. února 2023. Děkujeme Lee Surovcové za zpracování reportáže a za její ohlédnutí se za úterním odborným seminářem a výstavou Dítěte v srdci.

vloženo před rokem 2 minuty ke čtení

Odborný seminář Perinatální paliativní péče jsme uspořádali ve spolupráci se Sekcí dětské paliativní péče ČSPM ČLS JEP a se záštitou místopředsedy Poslanecké sněmovny Ing. Jana Bartoška. Seminář proběhl na půdě Poslanecké sněmovny. Téma semináře vyvolalo velký zájem mezi poslanci, senátory a dalšími pozvanými odborníky perinatální paliativní péče a paliativní péče obecně. Na seminář pak navázala i výstava Dítětě v srdci. 

 

Reportáž ČT

K celému dni se vrátila i reportáž Ley Surovcové z České televize. Reportáž byla odvysílána 4. února  2023v hlavních Událostech České televize. Děkujeme za zpracování a otevírání tématu perinatální ztráty široké veřejnosti. Děkujeme, že jste s námi! 

Podívat se na celou reportáž

 

Alena Peremská, ředitelka Dítě v srdci

Jsme rádi za možnost uspořádat odborný seminář Perinatální paliativní péče na půdě Poslanecké sněmovny. Naší snahou je detabuizovat téma ztráty dítěte v těhotenství a v období kolem porodu. Zároveň chceme inspirovat zdravotníky i odborníky dalších profesí k rozšíření spektra pomoci lidem, kteří procházejí ztrátou dítěte. Provázíme rodiny při ztrátě miminka již od roku 2014, kompletujeme a bezplatně předáváme rodinám memoryboxy, vedeme uzavřené diskuzní skupiny, budujeme pietní místa, vzděláváme pečující profese. V letošním roce jsme získali 2. místo v Neziskovce roku.  Dítě v srdci je pro mě několikaletou srdeční záležitostí. Za výsledky naší činnosti je ukryto obrovské množství práce celého našeho týmu. Děkuji jemu i všem, kdo nás na naší cestě podporují... 

Alena Peremská, zakladatelka Dítěte v srdci

 

Děkujeme za podporu

Finanční podpora našich příznivců je pro nás mimořádně důležitá. Díky ní můžeme dodávat memoryboxy do nemocnic, zasílat je přímo rodičům, můžeme poskytovat téměř neomezeně krizovou intervenci ve chvíli, kdy to rodiče nejvíce potřebují... I malý příspěvek pomáhá vložit memorybox do náhle prázdné náruče rodičů...

Chci Dítě v srdci podpořit

 

Ze ❤ sepsala: Katka Jelínková

Vloženo Od Napsali o nás