Pietní místo pomůže rodičům prožít bolest

Děkujeme Českobudějovickému deníku za dnešní článek o pietním místě, který aktuálně budujeme na budějovickém hřbitově sv. Otýlie.

vloženo před 12 měsíci 1 minuta ke čtení

Těžko si představit něco bolestnějšího, než je ztráta milovaného dítěte. Rozloučit se s miminkem, které zemřelo před porodem nebo při něm, se pozůstalí budou moci od počátku listopadu u pietního místa, které vzniká na budějovickém hřbitově sv. Otýlie. 

Blízko zdi stojí bagr, z korby náklaďáku vyhazuje muž s lopatou stavební směs. „Děláme základy na osazení sloupu a lavičky a počasí nám dneska vyšlo,“ raduje se brigádník kamenosochařské firmy Matěj Tvaroh, zatímco televizní štáby natáčejí rozhovory s těmi povolanějšími v šatech.
....

Celý článek si můžete přečíst zde: 
https://ceskobudejovicky.denik.cz/zpravy_region/pietni-misto-pomuze-rodicum-prozit-bolest-20210929.html

 

Pietní místo bude hotové do Dušiček čili do 2. listopadu 2022, kdy se zde rodiče předčasně zemřelých dětí i zástupci organizace sejdou a poprvé zapálí svíčky. Nezisková organizace Jihočeské Dítě v srdci vybírá finance na zaplacení pomníku, více informací na www.ditevsrdci-jc.cz, číslo účtu veřejné sbírky je 2801957784/2010. 
 

Vloženo Od Pietní místa

Komentáře

*
Vaše osobní údaje z formuláře použijeme, jen abychom vás mohli kontaktovat a odpovědět vám na váš dotaz nebo poptávku. Ochrana vašich osobních údajů je pro nás velmi důležitá. Proto probíhá plně v souladu s Obecným nařízením o ochraně osobních údajů – Nařízením Evropského parlamentu a rady (EU) 2016/679 ze dne 27. 4. 2016. Vaše údaje jsou v bezpečí a neposkytneme je třetí straně, ani je nevyužijeme pro internetový marketing.