Pohlazení z podpůrné skupinky

V pátek 18. února jsme po delší odmlce obnovili setkání podpůrné skupinky Podpůrného a paliativního týmu FNHK ve spolupráci s Dítětem v srdci.

vloženo před 2 roky 2 minuty ke čtení

Ačkoliv jsme vyhlásili termín prvního setkání na poslední chvíli, přihlásilo se nám několik maminek, které o osobní setkání projevily velký zájem. Některým z nich se už nepodařilo na poslední chvíli bohužel změnit program a rovnou se přihlásily na další termín podpůrného setkání, které proběhne už v březnu. 

Páteční setkání proběhlo v komorní sestavě ženského kruhu, pro který jsme se snažily vytvořit bezpečné prostředí. Prostorem se nesla vůně čaje, bábovky a povidlových šátečků. Okamžitě jsme všechny vycítily, jak žádoucí osobní setkání je. Po krátkém přivítání jsme pro vzájemné seznámení použily dixitové karty, které byly příjemnou kulisou našeho povídání. Během něho jsme se dotkly smutných témat, u kterých padaly slzy. Ty jsme vzájemným působením a sdílením postupně proměnily i na obyčejné chvíle radosti a smíchu. Sdílely jsme navzájem fotky miminek, smutně i vesele vzpomínaly a s nadějí vzhlížely do budoucnosti... Maminkám jsme představily naši novou brožurku ... když na začátku přichází konec..., povídaly jsme si o činnosti Dítěte v srdci a o všem možném, co nás během setkání napadlo. 

Vyhrazené dvě hodiny pro setkání rychle utekly. Žádné z nás se nechtělo tuto příjemnou a bezpečnou atmosféru přerušovat a setkání jsme si ještě o hodinku prodloužily. Domů jsme odcházely nabité energií a optimismem, že se všechny potkáme na dalším termínu podpůrné skupinky Dítěte v srdci.

 

Termín dalšího setkání

  • Pátek 11. března 2022, v 16-18 hodin, 
  • Fakultní nemocnice Hradec Králové, v prostorách Paliativního týmu FNHK (prostory najdete na Odd. ortopedie, za starou bránou hned vpravo).

 


Za tým Dítěte v srdci se na vás budou opět těšit

Alena Peremská & Barbora Horáková & Vladimíra Šimková

 

Vloženo Od Podpůrné skupinky