https://www.traditionrolex.com/17 Porod 2022 - multioborová konference | Dítě v srdci
https://www.traditionrolex.com/17

Porod 2022 - multioborová konference

Na tuto konferenci jsme se moc těšili. Její vizí bylo společné setkání profesních skupin na téma normálního porodu a jeho podpory. Téma, které je považováno za samozřejmost, přesto se jako nosné téma se na konferencích nevyskytuje.

vloženo před 2 roky 2 minuty ke čtení

Konference se konala v Ostravě u příležitosti 110. výročí založení dnešní Fakultní nemocnice Ostrava a 20. výročí Gynekologicko-porodnické kliniky.

Hlavními organizátory a strůjci celé konference byli: 

  • Ondřej Šimetka, přednosta GPK LFOU a FN Ostrava, senátor Parlamentu ČR a člen Výboru pro zdravotnictví 
  • Marika Bajerová, fyzioterapeutka a specialistka na gyn. fyzioterapii působící na GPK FN Ostrava a vyučující na Ústavu rehabilitace LF OU. 

Na konferenci zazněly příspěvky o významu normálního porodu a jeho podpoře. Diskutovalo se o reálných či nereálných očekáváních žen, o moderním porodnictví či o dnešních perinatologických výsledcích v České republice. A ty patří bezesporu ke světové špičce. Hlavními tématy byly silné a slabé stránky porodnické péče, duševní porodní trauma a porod a panevní dno. Celá konference se nesla v přátelském duchu, zajímavé a podnětné diskuze probíhaly až do pozdních nočních hodin. Program doplnil i příjemný společenský večer. Těšíme se na další ročník. 

Alena Peremská, ředitelka Dítě v srdci

Jsme vděční, že jsme se mohli konference zúčastnit a představit memoryboxy Dítěte v srdci a naši činnost prostřednictvím naší výstavy. Měli jsme radost ze zájmu účastníků získat více informací o našich službách. Během tří konferenčních dnů se u naší prezentace zastavilo více než 80 zájemců. S některými jsme se už domluvili na školení a poskytnutí memoryboxů na jejich pracoviště. Došlo i na slzy v očích žen, které s námi sdílely své emoce. Těší nás slova chvály a poděkování za naše aktivity, kterých se nám během akce dostalo.

Alena Peremská, ředitelka Dítěte v srdci

 

 

Vloženo Od Byli jsme u toho
https://www.traditionrolex.com/17