https://www.traditionrolex.com/17 Právní analýzy v oblasti perinatální ztráty | Dítě v srdci
https://www.traditionrolex.com/17

Právní analýzy v oblasti perinatální ztráty

Vyznat se v právních předpisech nebo v zákonných nařízeních není někdy pro laika úplně jednoduché. Tím spíš, pokud se jedná o právní výklady v oblasti ztráty miminka.

vloženo před 2 roky 2 minuty ke čtení

Při perinatální ztrátě se rodiny od první chvíle obrací s dotazy na toho, kdo jim je v té chvíli nejblíž. Na zdravotníky. Ti jsou tak postaveni do situace, že vedle poskytování profesionální a citlivé péče rodině, musí najít odpovědi v právní oblasti, která jim ve výkonu jejich práce není úplně blízká.

Jsme velmi rádi, že můžeme nabídnout na našich stránkách ke stažení několik právních výkladů z oblasti perinatální ztráty. Právě tyto zjednodušené právní výklady mohou být zdravotníkům velmi nápomocné. Umožní jim se lépe v právních souvislostech zorientovat. Pečující si tak budou moci být v péči o rodiny ještě více jistější. 

Všechny tyto výklady zpracovala JUDr. Barbora Steinlauf, MA, PhD., advokátka s výhradní specializací na zdravotnické právo. Zaměřuje se především na právní poradenství k otázkám souvisejícím s poskytováním péče v závěru života a smrti, v oblasti ochrany práv pacientů, včetně sporů o náhradu újmy na životě a zdraví a sporů o úhradu léčby podle § 16 zákona o veřejném zdravotním pojištění.

Právní analýzy – JUDr. Barbora Steinlauf, MA, PhD.

Další dokumenty ke stažení zde 

 

Alena Peremská - Dítě v srdci

Děkujeme moc Báře Steinlauf za poskytnutí těchto důležitých analýz a právních výkladů. Věříme, že jejich zpřístupnění pomůže zdravotníkům a ostatním pečujícím či pomáhajícím profesím se zorientovat v právních souvislostech perinatální ztráty, a bude tak pro ně jednodušší nalézat odpovědi na dotazy rodičů.

Alena Peremská, ředitelka organizace Dítě v srdci

Vloženo Od Vzděláváme a inspirujeme
https://www.traditionrolex.com/17