https://www.traditionrolex.com/17 Přednášeli jsme studentkám v Brně | Dítě v srdci
https://www.traditionrolex.com/17

Přednášeli jsme studentkám v Brně

Vnímáme, jak důležité je předávat poznatky o perinatální ztrátě studentům ještě před jejich ostrým vykročením do praxe. Proto vždy vítáme možnost setkávat se se studenty a studentkami porodní asistence ještě na půdě jejich univerzit.

vloženo před rokem 2 minuty ke čtení

Několik let spolupracujeme s Katedrou porodní asistence na Lékařské fakultě Masarykovy univerzity v Brně a jsme za tuto spolupráci moc rádi.

Ve čtvrtek 8. prosince 2022 jsme využili nabídky odborné asistentky LF MUNI v Brně PhDr. Radky Wilhelmové, Ph.D. a přijeli jsme studentkám prvního a třetího ročníku přiblížit základy perinatální paliativní péče. 

Zdeňka Troníčková, DiS. nejdříve studentkám představila naše memoryboxy a seznámila je, jak memoryboxy Dítěte v srdci mohou pomáhat v péči o rodiče při ztrátě miminka. V pokračujících přednáškách otevřela podrobnější témata z oblasti odborného sociálního poradenství i z oblasti pohřebnictví.  Vzhledem k tomu, že některé studentkty se již během své praxe v nemocnici s perinatální ztrátou setkaly, vytvořil se i prostor i pro diskuzi a sdílení zkušeností a příběhů z jejich praxe. Kladené dotazy jen potvrdily, že studentky o tématu přemýšlí v širších souvislostech. Všem studentkám přejeme hodně štěstí a těšíme se na případná další setkání nejen na půdě univerzit, ale také v praxi.  

 

Dítě v srdci - Zdena Troníčková

Vážíme si pozvání do Brna a moc se těšíme se na další setkání s mladými studenty. Chtěla bych brněnským studentkám poděkovat za jejich pozornost a energii. Už teď se těším na další setkání v přednáškovém sále. 

Zdeňka Troníčková, Dítě v srdci

 

Vloženo Od Vzděláváme a inspirujeme
https://www.traditionrolex.com/17