https://www.traditionrolex.com/17 Přednáška paliativní perinatální péče v Písku | Dítě v srdci
https://www.traditionrolex.com/17

Přednáška paliativní perinatální péče v Písku

Jste z okolí Písku a zajímáte se o obor perinatální paliativní péče? Přijďte 21. února 2022 na naši přednášku Když na začátku přichází konec. Zároveň zde představíme projekt na vybudování pietního místa v Písku.

vloženo před 2 roky 2 minuty ke čtení

Co je perinatální paliativní péče?

Jedná se o komplexní podporu rodin, které přišly o své dítě během jakékoliv fáze těhotenství, porodu či krátce po něm. 
 

Kdy a kde?

  • pondělí 21. února 2022 od 17 hodin,
  • Městská knihovna Písek, Alšovo náměstí 75/13


Součástí přednášky je vernisáž výstavy o činnosti organizace Dítě v srdci. Příběhy rodin po ztrátě miminka přispívají k detabuizaci tématu ztráty dítěte v těhotenství a v období kolem porodu. Zároveň může být výstava inspirací zdravotníkům a odborníkům z pomáhajících profesí k rozšíření nabídky služeb lidem, kteří prochází perinatální ztrátou.
 

Místo v srdci - pietní místo v Písku

Přednáška bude také pomyslnou startovní čarou pro realizaci nového projektu Místa v srdci na píseckém lesním hřbitově. V rámci participativního rozpočtu města Písek (PARO) společně s organizátory projektu usilujeme o vybudování pietního místa k uctění památky dětí zemřelých během těhotenství, porodu či krátce po něm. Pro tento projekt mohou hlasovat všichni obyvatelé Písku, kteří zde mají trvalý pobyt. 

 

Naše organizace Dítě v srdci již několik let pomáhá rodinám zasaženým ztrátou miminka. Jedná se o životní situaci, na kterou se nikdy nemůžete předem připravit.  K překonání tohoto náročného období poskytujeme rodinám dlouhodobou podporu a dostatek informací. Jsme vděčni, že jsme se mohli v Písku připojit k projektu Místo v srdci a přispět tak svou zkušeností z realizace několika pietních míst Dítěte v srdci napříč Českou republikou.

Hana Doskočilová, ředitelka Jihočeského Dítěte v srdci

 
Přednášející

 

Leták k akci ke stažení

Chcete sdílet informace o akci? Stáhněte a vytiskněte si náš leták:

Vloženo Od Vzděláváme a inspirujeme
https://www.traditionrolex.com/17