https://www.traditionrolex.com/17 Přednáška pro studentky porodní asistence v Brně | Dítě v srdci
https://www.traditionrolex.com/17

Přednáška pro studentky porodní asistence v Brně

Velmi rádi využíváme možností setkávat se studenty a studentkami porodní asistence v rámci jejich univerzitních přednášek. Vnímáme, jak důležité je předávat poznatky o perinatální ztrátě studentům ještě před jejich ostrým vykročením do praxe.

vloženo před 2 roky 2 minuty ke čtení

Již dlouhodobě spolupracujeme s Katedrou porodní asistence na Lékařské fakultě Masarykovy univerzity v Brně a moc si této spolupráce vážíme. Ve čtvrtek 16. prosince jsme využili nabídky odborné asistentky LF MUNI v Brně PhDr. Radky Wilhelmové, Ph.D. a přijeli jsme studentům prvního ročníku představit základy perinatální paliativní péče. Zároveň jsme jim ukázali také naše memoryboxy a povídali jsme si, jak memoryboxy Dítěte v srdci mohou pomáhat v péči o rodiče při ztrátě miminka. 

V další sérii přednášek, tentokrát pro třetí ročníky porodní asistence, si Alena Peremská a Zdena Troníčková pro studenty připravily témata z oblasti pohřebnictví a odborného sociálního poradenství. Vzhledem k tomu, že řada studentů se již během své praxe v nemocnici s perinatální ztrátou setkala, vznikl prostor i pro diskuzi a sdílení zkušeností a příběhů z jejich praxe. Důležitou součástí přednáškového bloku byla i sebepéče, podpora pro pečující profesionály. 

Vážíme si pozvání do Brna a moc se těšíme se na další setkání s mladými studenty. V případě zájmu rádi přijedeme představit perinatální paliativní péči a činnost Dítěte v srdci i na jiné školy. 

 

Vloženo Od Vzděláváme a inspirujeme
https://www.traditionrolex.com/17