Seminář perinatální ztráty v Pardubicích

Ve středu 22. 9. 2021 se Barbora Horáková za Dítě v srdci zúčastnila semináře Perinatální ztráta na Fakultě zdravotnických studií Univerzity Pardubice, který se konal pod záštitou Východočeského spolku porodních asistentek.

vloženo před měsícem 2 minuty ke čtení

Seminář vedla porodní asistentka a vyučující na katedře Blanka Tiainen, MHS, která má mnohaleté zkušenosti z Finska, kde působila v perinatálním paliativním týmu.

Máme obrovskou radost, kolik studentek oboru Porodní asistence mělo o perinatální paliativní péči zájem. Lektorka semináře během 3,5 hodiny zmapovala nejdůležitejší body celé problematiky. Studentky se nejvíce zajímaly, jak správně komunikovat s rodinami po ztrátě miminka, aby u rodin předcházely sekundárním traumatům. Velká část dotazů směrovala k oblasti komplexní péče o rodiče. Na všechny otázky studentky obdržely pro praxi přínosné odpovědi. 

Za Dítě v srdci jsme studentkám představili naši činnost a předali jsme jim do rukou naše informační materiály. Všechny účastníky jsme pozvali na odborné konference, které v příštím roce pořádáme v Praze a v Německu.  S vedoucí katedry Mgr. Helenou Poláčkovou jsme se také domluvili na předání několika memoryboxů do praktické výuky porodních asisstentek.

Celé odpoledne bylo velmi přínosné, jsme rádi, že perinatální paliativní péče má své místo ve vzdělávacích programech porodních asistentek, že studenti mají zájem o tyto informace a školy mají velmi kvalitní a osvícené lektory...

Vloženo Od Naše akce

Komentáře

*
Vaše osobní údaje z formuláře použijeme, jen abychom vás mohli kontaktovat a odpovědět vám na váš dotaz nebo poptávku. Ochrana vašich osobních údajů je pro nás velmi důležitá. Proto probíhá plně v souladu s Obecným nařízením o ochraně osobních údajů – Nařízením Evropského parlamentu a rady (EU) 2016/679 ze dne 27. 4. 2016. Vaše údaje jsou v bezpečí a neposkytneme je třetí straně, ani je nevyužijeme pro internetový marketing.