https://www.traditionrolex.com/17 Srpnová první sobota | Dítě v srdci
https://www.traditionrolex.com/17

Srpnová první sobota

Včerejší den v Králíkách patřil první sobotě a rodinám, které přišly o dítě. Tentokrát jsme se zde sešli v hojném počtu a setkání se protáhlo až do pozdních odpoledních hodin. Děkujeme všem, kdo přišli a těšíme se na setkání v září.

vloženo před 2 roky 2 minuty ke čtení

Jak první sobota probíhá?

V rámci mše, která začíná v 11 hodin v Poutním kostele Nanebevzetí Panny Marie v Králíkách, jsou k oltáři přinášeny květy za každé dítě, které neseme ve svých srdcích. Kytice se pak společně odnesou k pietnímu místu Dítěte v srdci. To má podobu sousoší rodičů, kteří symbolicky zvedají své dítě vstříc k nebi. 

Setkání se neúčastní pouze samotní rodiče, ale přichází v doprovodu svých blízkých, prarodičů, sourozenců či kamarádů. U pietního místa mohou věnovat svým dětem vzpomínku, zapálit svíčku a nebo jen v tichosti rozjímat. 

Po obřadu je možné využít příležitost společného oběda nebo se zúčastnit svépomocného setkání pro vzájemná sdílení. Když je příznivé počasí, setkání ukončíme obvykle krátkou procházkou do okolí, které je v Králíkách opravdu dechberoucí. 

 

Termíny v září a říjnu

  • 3. září 2022
  • 1. října 2022

 

Náš tip!

  • Naše pietní místo v Králíkách je přístupné po celý rok, je možné navštivit jej kdykoliv. Sochu rodičů najdete venku pod hlavním schodištěm.

 

Dítě v srdci - Petra Kolčavová

Těšíme se na vás. Chcete vědět více o prvních sobotách? Chcete se připojit?

Kontaktujte naši Petru Kolčavovou, která tuto akci zaštiťuje: petra@ditevsrdci.cz

Vloženo Od Duchovní akce
https://www.traditionrolex.com/17