https://www.traditionrolex.com/17 The Wave of Light / Světlo naděje 2022 | Dítě v srdci
https://www.traditionrolex.com/17

The Wave of Light / Světlo naděje 2022

Tento týden patří dětem, které tu s námi nemohly být nebo nemohly déle zůstat.

vloženo před 2 roky 5 minut ke čtení

V neděli odstartoval již 20. ročník „Baby Loss Awareness“ a potrvá až do 15. října, kdy bude zakončen celosvětovou vlnou světla. 15. říjen bude také Mezinárodním dnem vzpomínek na těhotenství a ztrátu miminek a připomíná se na celém světě. 

 

Celosvětová vlna světla

Rádi bychom vás pozvali, abyste se připojili k ostatním rodinám a zúčastnili se celosvětové vlny světla. Jednoduše zapalte v sobotu 15. října svíčku v 19:00 hodin a nechte ji hořet alespoň 1 hodinu. Připomeneme si tak všechna miminka, která zemřela příliš brzy. Můžete svíčku zapálit sami nebo veřejně, doma, na zahradě, na pietním místě nebo na veřejném místě, na hřbitově, v kostele... Kdekoliv. 

Připojíte se ke globální vlně světla, které bude zářit jako světlo naděje na památku všech dětí, které na tak krátkou dobu rozsvítily naše životy. Díky časovým posunům pak tato vlna světla naděje svítí celých 24 hodin.

 

Týden vzpomínek

Celý tento týden poskytuje příležitost ke zvýšení povědomí o ztrátě dítěte v během těhotenství, při porodu nebo po něm. Ukazuje, jak důležitou roli hraje podpora a provázení rodin během truchlení. Připomíná, jak je pro rodiny důležité vzpomínat na děti, které s nimi již nemohou být. 
 

Kateřina Jelínková - Dítě v srdci

Je to už více než čtyři roky, co jsem přišla krátce před porodem o holčičku. Dodnes si pamatuju, jak důležité pro mě bylo o Elišce mluvit. Že existovala, že jsem maminkou holčičky.  Netajila jsem to před okolím. Pokud přišla řeč na děti, měla jsem potřebu říct o své  ztrátě všem:  pošťačce, paní v obchodě, spolucestujícím v MHD. Byla jsem vděčná, když někdo z blízkých o ní mluvil (a mluví) jejím jménem. Existovala, byla tady, proměnila můj život a dodnes je mou součástí. 

Kateřina Jelínková, Dítě v srdci


 

Prostor pro sdílení a podporu v Dítěti v srdci

V rámci tohoto týdne (a nejen během něj) vytváříme pro rodiny prostor pro sdílení a podporu. Neustále hledáme odpovědi na otázky, co rodinám pomáhá a co ne, jakou podporu dostávají od okolí, co by od svého okolí nejvíce potřebovali. Co rodinám nabízíme?

 • On-line skupina na Facebooku
  Rodiny se mohou zapojit do naší uzavřené Facebookové skupiny pro rodiny po ztrátě miminka, kde mohou sdílet své zkušenosti i pocity. Vytváříme zde pro rodiny bezpečný prostor a skupinku vedou zkušené krizové interventky Dítěte v srdci.

  Přejít na Facebook

 • Podpůrné osobní skupinky
  Rodiny mohou využít osobního setkání v rámci  podpůrných skupinek Dítěte v srdci, které aktuálně pořádáme jednou měsíčně v Hradci Králové, Mladé Boleslavi, Rychnově nad Kněžnou a ve Vrchlabí. Stále hledáme způsob, jak osobní podpůrné skupinky rozšířit i do dalších měst.

  Více o podpůrné skupince

 • Medailonky dětí a příběhy rodin
  Rodiny mohou v rámci našeho webu vytvořit pro své miminko medailonek nebo sepsat příběh. Obojí je možné kdykoliv poslat e-mailem spolu s fotografiemi na pribehy@ditevsrdci.cz. Příběhy a medailonky vložíme na web. Rodiče pak v rámci svého uzdravování příběh sdílí se svým okolím. Vítají, že svůj příběh nemusí  každému povídat, ale mohou ho dát svým blízkým přečíst.

  Medailonky dětí Příběhy rodin

 • Pietní místa
  Budujeme pietní místa, kde mohou rodiny uctívat památku svých dětí. Je mnoho rodin, které nemohly své miminko pojmenovat, nemohly své miminko pohřbít a nemají tak místo, kam za svým miminkem mohou jít. Vznik a realizaci pietních míst velmi vítáme a podporujeme. Pietní místa Dítěte v srdci máme v Českých Budějovicích, v Králíkách, Olomouci a Třeboni. 

  Více o pietních místech

 

Neexistuje jediná správná cesta k uctění památky dětí a každý si může vybrat tu, která je mu nejbližší. 

Kateřina Jelínková - Dítě v srdci

Rodiny po ztrátě miminka s námi často sdílí, jak je pro ně důležité vzpomínat na své miminko. Naštěstí v dnešní době je již mnoho možností, které mohou rodiny využít. Někteří se zapojují do akcí pro rodiny po ztrátě dítětě, které pořádáme my nebo jiné pomáhající organizace. Jiní vzpomínají na svá miminka sami v soukromí nebo volí své vlastní jedinečné uctění památky na své děti. Podzim a blížící se české Dušičky vybízí k návštěvám hřbitovů a pietních míst Dítěte v srdci. Víme, že podzimní dušičkové období není pro rodiny jednoduché, ale právě toto připomínání a uctívání památky hraje důležitou roli v truchlícím procesu. 

Alena Peremská, Dítě v srdci


 

Virtuální Wave of Light

Během loňského #WaveOfLight poselství vzpomínek a naděje spojilo mnoho milionů lidí po celém světě. Věříme, že tomu bude i letos. Rádi se k této akci opět připojujeme a podporujeme. 

Chcete-li se připojit k naší virtuální Wave of Light, vyfoťte v sobotu zapálenou svíčku a vložte ji na Facebook či Instagram, označte Dítě v srdci spolu s hashtagem #WaveOfLight.

Děkujeme.

 

 

 

Vloženo Od Zaujalo nás
https://www.traditionrolex.com/17