Vzdělávací akce pro Strom života

Minulý týden jsme konečně měli příležitost zrealizovat dvoudenní vzdělávací akci pro největší mobilní hospic v České republice - Strom života.

vloženo před 2 roky 2 minuty ke čtení

A znáte to. Čím víc plánujete, tím víc se plány za pochodu mění. Tentokrát si s kartami pohrál Covid a z naší původní pětičlenné sestavy jsme do Nového Jičína mohli vyrazit jen tři. Pak už jsme ale změnám nedali šanci a vše proběhlo tak, jak má. Školení bylo zároveň premiérou odstartované nové spolupráce s lektorkami z linky Perinatální ztráta

Během dvou nabitých vzdělávacích dnů jsme společně prošli bloky perinatální paliativní péče, problematiku sociálního poradenství, pohřebnictví při ztrátě dítěte a součástí byl i sebezkušenostní workshop. 

O týmu Stromu života jsme slyšeli jen ty nejlepší reference, ale osobní setkání předčilo veškerá naše očekávání. Přivítala nás přátelská a otevřená atmosféra, která nás provázela po celou dobu školení. Navzdory tématu jsme zažili spoustu legrace a smíchu. Překvapila nás péče, jakou sami sobě navzájem členové Stromu života věnují. Velmi jsme ocenili, s jakou ochotou a otevřeností mezi sebou hovořili a vzájemně si naslouchali. Nadšení, lidskost a profesionalita. To je teď pro nás synonymem pro mobilní hospic Strom života. Potvrzujeme, že reference skutečně nelhaly. 

Jsme rádi, že jsme mohli nahlédnout blíže pod pokličku činnosti Stromu života. Už třeba víme, že dělají krásné programy pro děti z rodin, kde někdo blízký dětem zemřel. Bylo nám ctí tento tým poznat. 

Alena Peremská, ředitelka Dítěte v srdci

Vloženo Od Vzděláváme a inspirujeme