Základní kurz etického poradenství

Chtěli bychom doporučit vzdělávací kurz pro odborníky –⁠ Základní kurz etického poradenství, který organizuje Institut pro etické poradenství ve zdravotnictví, z. s.

vloženo před 10 měsíci 1 minuta ke čtení

Kurz poskytuje komplexní vzdělávání etickým konzultantům, kteří mohou pro poskytovatele zdravotních služeb vykonávat služby etického poradenství, tj. provádět etická konzilia, pečovat o etiku organizace a vzdělávat personál v citlivosti vůči etickým problémům. Kurz je dvouletý.
 


Všichni poskytovatelé zdravotních služeb by měli mít ve svém týmu pracovníka, který bude hlouběji rozumět otázkám etiky a práva a bude umět konflikty, které názorová různost v této oblasti přináší. Smyslem je posilovat autonomii pacienta, bránit morálnímu distresu personálu a snížit množství stížností na poskytování péče. Ukazuje se, že je stále naléhavějším úkolem českého zdravotnictví práce s etickými problémy, které vyvstávají v každodenní péči o pacienty.

Vloženo Od Zaujalo nás

Komentáře

*
Vaše osobní údaje z formuláře použijeme, jen abychom vás mohli kontaktovat a odpovědět vám na váš dotaz nebo poptávku. Ochrana vašich osobních údajů je pro nás velmi důležitá. Proto probíhá plně v souladu s Obecným nařízením o ochraně osobních údajů – Nařízením Evropského parlamentu a rady (EU) 2016/679 ze dne 27. 4. 2016. Vaše údaje jsou v bezpečí a neposkytneme je třetí straně, ani je nevyužijeme pro internetový marketing.