Memoryboxy do Jablonce nad Nisou

V úterý 31. října proběhlo další školení zdravotnických týmů a předání memoryboxů k užívání na jejich pracovišti. Tentokrát jsme zavítali do Jablonce nad Nisou.

vloženo před 9 měsíci 2 minuty ke čtení

Za Dítě v srdci školení vedla  Zdeňka Troníčková v doprovodu Vladimíry Šimkové. Účastníci školení se postupně seznámili  se všemi typy memoryboxů a  jejich obsahem. Každá komponenta memoryboxu v něm má své místo i  svůj důvod. Po zaškolení jsme na oddělení zanechali několik memoryboxů k použití v praxi. Pevně věříme, že pomohou zdravotníkům v péči o rodiče při perinatální ztrátě a rodičům pomohou lépe projít smutnou životní zkušeností. 

Děkujeme Jablonci nad Nisou za vlídné přijetí a navázání nové spolupráce. Moc si toho vážíme a těšíme se na další spolupráci v budoucnu. 

 

Proč rodičům nabízet memoryboxy?

Memorybox podporuje rodičovské kompetence a zároveň dává zdravotníkům pocit, že mohou rodině v těžkých chvílích nabídnout hmatatelnou pomoc a podporu

Na memorybox úzce navazuje služba odborného sociálního poradenství Dítěte v srdci a následná možnost dlouhodobé psychické podpory rodiny po propuštění z nemocnice.

Chci vědět více o memoryboxech

Dítě v srdci - předání memoryboxů v nemocnici

 

Memoryboxy v nemocnicích

Představujeme seznam míst, kde naše memoryboxy pomáhají rodičům po ztrátě miminka.

Vloženo Od Vzděláváme a inspirujeme