Perinatální hospic Dítě v srdci

Podporujeme a provázíme rodiny zasažené ztrátou miminka v jakékoliv fázi těhotenství, během porodu nebo krátce po něm. Zároveň se podílíme na postupné přeměně perinatální paliativní péče v ČR.

Den otevřených dveří
Přijměte naše pozvání a možnost nahlédnout do našeho zázemí dne 3. října 2023 od 10.00 do 17.00. Těšíme se na vás!
Co jsme si připravili?
Bez pomoci bychom to nezvládli
Loni jsme předali bezplatně rodinám 452 memoryboxů. Jejich hodnota překročila 1,1 mil. Kč. Bez podpory dárců bychom to nezvládli. Děkujeme, že nás podpoříte i letos...
Podpořím Dítě v srdci
I malá částka může sehrát velkou úlohu a pomoci nám udržet naše aktivity.
Děkujeme vám za vaši podporu a věříme, že společně můžeme dělat dobrou práci pro ty, kteří ji nejvíce potřebují.
Podpořím Dítě v srdci
Komunikační karty
Připravili jsme komunikační karty, které mohou sloužit jako návod pro to, co říkat nebo neříkat rodičům, kterým zemřelo miminko.
Chci vědět více

Pro rodiče

Nabízíme podporu a péči všem rodinám, které prochází ztrátou miminka.

Podpora pro rodiče

Memoryboxy

Pomáháme rodičům uchovat maximální množství vzpomínek na jejich miminko.

To mě zajímá

Vzdělávací kurzy

Vzdělávání v oboru je nikdy nekončící proces. Poskytujeme komplexní školení perinatální paliativní péče.

Chci vědět více

Podpořte nás

Dává vám naše práce smysl? Budeme rádi za jakýkoliv příspěvek na náš projekt prostřednictvím platformy darujme.cz/projekt/1207461

Chci vás podpořit

Blog Ze Srdce

Nejbližší akce

dnes Pá 01.09.

Zářijové podpůrné skupinky

Od 01.09. – 30.09.

Osobní setkání podpůrných skupinek pro rodiče po ztrátě miminka se konají v Hradci Králové, Mladé Boleslavi a v dalších městech. Konkrétní termíny najdete po kliknutí na odkaz.

Zobrazit web

za 2 dny Ne 01.10.

Říjnové podpůrné skupinky

Od 01.10. – 31.10.

Osobní setkání podpůrných skupinek pro rodiče po ztrátě miminka se konají v Hradci Králové, Mladé Boleslavi a v dalších městech. Konkrétní termíny najdete po kliknutí na odkaz.

Zobrazit web

za 4 dny Út 03.10.

Den otevřených dveří Dítěte v srdci

Od 03.10. – 03.10.

Za podpory Nadačního fondu ŠKODA AUTO vás v rámci Škoda SocialWeek 2023 srdečně zveme na Den otevřených dveří Dítěte v srdci.

Zobrazit web

Memoryboxy

Naším jedinečným projektem jsou memoryboxy - vzpomínkové krabičky, které poskytujeme rodinám při narození mrtvého miminka nebo dětem, které žijí po porodu jen krátkou chvíli. Memoryboxy pomáhají rodičům uchovávat nejvzácnější vzpomínky na jedinečné a zároveň poslední chvíle s vlastním dítětem.

Klademe velký důraz na obsah memoryboxů a posunujeme jejich vlastní provedení dle potřeb rodin - svépomocí či za přispění našich dárců a široké sítě našich dobrovolníků. Memoryboxy poskytujeme rodinám ZDARMA. Jsme vlastníky ochranné známky pro memoryboxy. Nedoporučujeme jejich kopírování, jsme však vždy otevření nové spolupráci na případné distribuci či vývoji.

Více o memoryboxech

Memorybox - vzpomínková krabička

 

Jak fungujeme?

Jsme nestátní neziskovou organizací. Jsme vděčni za jakoukoliv podporu od firem či jednotlivců. Pomáhá nám rozšiřovat péči o rodiče po ztrátě miminka a zároveň realizovat i koncepční změny celého systému perinatální paliativní péče v ČR. Část naší služby, odborné sociální poradenství, je financována z MPSV. Jsme podporováni nadačním fondem Abakus. Využíváme také další grantová řízení a ucházíme se o finanční prostředky z veřejných zdrojů, nadací či nadačních fondů.

Pomáhejte s námi!

I malý finanční dar nám umožňuje pomáhat rodičům po ztrátě miminka. Jsme rádi za jakýkoliv příspěvek zaslaný prostřednictvím platformy Darujme.cz, kde je možné přispět na Podporu Dítěte v srdci: 

Chci podpořit Dítě v srdci

 

Podporují nás


Projekt: Rozšíření vybavení (vozového parku) Terénní sociální služby Perinatální hospic Dítě v srdci je spolufinancován Evropskou unií v rámci reakce Unie na pandemii COVID-19 Více o projektu zde

Děkujeme všem našim partnerům za podporu!

Eu

Komerční banka Jistota

Abakus fond