Perinatální hospic Dítě v srdci

Podporujeme a provázíme rodiny zasažené ztrátou miminka v jakékoliv fázi těhotenství, během porodu nebo krátce po něm. Zároveň se podílíme na postupné přeměně perinatální paliativní péče v ČR.

Komunikační karty
Připravili jsme komunikační karty, které mohou sloužit jako návod pro to, co říkat nebo neříkat rodičům, kterým zemřelo miminko.
Chci vědět více
Workshop pro ženy po ztrátě miminka
Ve spolupráci s Fortnou jsme v Praze připravili workshop na míru pro ženy po ztrátě miminka. Zbývají poslední volná místa.
Chci vědět více
Postupy péče
Ve spolupráci s řadou odborníků jsme připravili Postupy péče při prenatální a perinatální ztrátě. Nabízíme je volně ke stažení.
Chci si je stáhnout
Výroční zpráva 2021
Podívejte se na naše ohlédnutí za rokem 2021 v naší zbrusu nové výroční zprávě.
Chci si ji přečíst

Pro rodiče

Nabízíme podporu a péči všem rodinám, které prochází ztrátou miminka.

Podpora pro rodiče

Memoryboxy

Pomáháme rodičům uchovat maximální množství vzpomínek na jejich miminko.

To mě zajímá

Vzdělávací kurzy

Vzdělávání v oboru je nikdy nekončící proces. Poskytujeme komplexní školení perinatální paliativní péče.

Chci vědět více

Podpořte nás

Dává vám naše práce smysl? Budeme rádi za jakýkoliv příspěvek na transparentní účet: 123-1263960227/0100

Chci vás podpořit

Blog Ze Srdce

Nejbližší akce

za 14 dní Pá 21.10.

Podpůrná skupinka v Hradci Králové

Od 21.10. – 21.10.

V říjnu proběhne tradiční osobní setkání podpůrné skupinky pro rodiče po ztrátě miminka a uskutečňuje se díky spolupráci organizace Dítěte v srdci a Podpůrného paliativního týmu z Fakultní nemocnice Hradec Králové. Další města a termíny najdete po kliknutí na odkaz.

Zobrazit web

za 16 dní Ne 23.10.

Koncert pro Dítě v srdci v Kutné Hoře

Od 23.10. – 23.10.

Hudební seskupení Musica (K)lasica uskuteční 23. října od 16 hodin v Katedrále Nanebevzetí Panny Marie v Kutné Hoře – Sedlci koncert, jehož výtěžek bude věnován na podporu naší činnosti. Děkujeme.

za 37 dní Ne 13.11.

Workshop Rozpustit žal

Od 13.11. – 15.11.

Ve spolupráci s Fortnou jsme připravili workshop na míru pro ženy po ztrátě miminka.

Zobrazit web

Memoryboxy

Naším jedinečným projektem jsou memoryboxy - vzpomínkové krabičky, které poskytujeme rodinám při narození mrtvého miminka nebo dětem, které žijí po porodu jen krátkou chvíli. Memoryboxy pomáhají rodičům uchovávat nejvzácnější vzpomínky na jedinečné a zároveň poslední chvíle s vlastním dítětem.

Klademe velký důraz na obsah memoryboxů a posunujeme jejich vlastní provedení dle potřeb rodin - svépomocí či za přispění našich dárců a široké sítě našich dobrovolníků. Memoryboxy poskytujeme rodinám ZDARMA. Jsme vlastníky ochranné známky pro memoryboxy. Nedoporučujeme jejich kopírování, jsme však vždy otevření nové spolupráci na případné distribuci či vývoji.

Více o memoryboxech

Memorybox - vzpomínková krabička

 

Jak fungujeme?

Jsme nestátní neziskovou organizací. Jsme vděčni za jakoukoliv podporu od firem či jednotlivců. Pomáhá nám rozšiřovat péči o rodiče po ztrátě miminka a zároveň realizovat i koncepční změny celého systému perinatální paliativní péče v ČR. Část naší služby, odborné sociální poradenství, je financována z MPSV. Jsme podporováni nadačním fondem Abakus. Využíváme také další grantová řízení a ucházíme se o finanční prostředky z veřejných zdrojů, nadací či nadačních fondů.

Pomáhejte s námi!

I malý finanční dar nám umožňuje pomáhat rodičům po ztrátě miminka. Jsme rádi za jakýkoliv příspěvek zaslaný na náš transparentní bankovní účet: 123-1263960227/0100.  Existuje také několik způsobů, jak podpořit naši činnost a nemusí se jednat pouze o přímé finanční dary. Naši příznivci pořádají často další akce, které nám vedle finanční podpory pomáhají šířit naši činnost do povědomí široké veřejnosti.

Inspirujte se

 

Podporují nás


Projekt: Rozšíření vybavení (vozového parku) Terénní sociální služby Perinatální hospic Dítě v srdci je spolufinancován Evropskou unií v rámci reakce Unie na pandemii COVID-19 Více o projektu zde

Děkujeme všem našim partnerům za podporu!

Eu

Komerční banka Jistota

Abakus fond