Perinatální hospic Dítě v srdci

Podporujeme a provázíme rodiny zasažené ztrátou miminka v jakékoliv fázi těhotenství, během porodu nebo krátce po něm. Zároveň se podílíme na postupné přeměně perinatální paliativní péče v ČR.

Konference perinatální paliativní péče
Jaký byl 1. ročník naší konference?
Chci to vědět
Postupy péče
Ve spolupráci s řadou odborníků jsme připravili Postupy péče při prenatální a perinatální ztrátě. Nabízíme je volně ke stažení.
Chci si je stáhnout
Výroční zpráva 2021
Podívejte se na naše ohlédnutí za rokem 2021 v naší zbrusu nové výroční zprávě.
Chci si ji přečíst

Pro rodiče

Nabízíme podporu a péči všem rodinám, které prochází ztrátou miminka.

Podpora pro rodiče

Memoryboxy

Pomáháme rodičům uchovat maximální množství vzpomínek na jejich miminko.

To mě zajímá

Vzdělávací kurzy

Vzdělávání v oboru je nikdy nekončící proces. Poskytujeme komplexní školení perinatální paliativní péče.

Chci vědět více

Podpořte nás

Dává vám naše práce smysl? Budeme rádi za jakýkoliv příspěvek na transparentní účet: 123-1263960227/0100

Chci vás podpořit

Blog Ze Srdce

Nejbližší akce

za 5 dní Pá 19.08.

Podpůrná skupinka v Hradci Králové

Od 19.08. – 19.08.

22. července proběhne další osobní setkání podpůrné skupinky pro rodiče po ztrátě miminka a uskutečňuje se díky spolupráci organizace Dítěte v srdci a Podpůrného paliativního týmu z Fakultní nemocnice Hradec Králové.

Zobrazit web

za 26 dní Pá 09.09.

Benefiční koncert v Konicích

Od 09.09. – 09.09.

Zveme vás na benefiční koncert, který se koná v pátek 9. září v 18:00 v koncertním sále zámku Konice (u Prostějova).

Zobrazit web

za 32 dní Čt 15.09.

Dotkni se nebe

Od 15.09. – 18.09.

O prodlouženém víkendu 15.-18.9. 2022 zveme na Horu Matky Boží v Králíkách již po šesté na Pouť rodičů, kteří přišli o dítě, tentokrát s přídomkem Dotkni se nebe.

Zobrazit web

za 41 dní So 24.09.

Celostátní konference paliativní medicíny

Od 24.09. – 25.09.

I my se zúčastníme 13. ročníku této konference, která se koná letos v Ostravě. Těšíme se na společné setkání s odborníky paliativní medicíny.

Zobrazit web

Memoryboxy

Naším jedinečným projektem jsou memoryboxy - vzpomínkové krabičky, které poskytujeme rodinám při narození mrtvého miminka nebo dětem, které žijí po porodu jen krátkou chvíli. Memoryboxy pomáhají rodičům uchovávat nejvzácnější vzpomínky na jedinečné a zároveň poslední chvíle s vlastním dítětem.

Klademe velký důraz na obsah memoryboxů a posunujeme jejich vlastní provedení dle potřeb rodin - svépomocí či za přispění našich dárců a široké sítě našich dobrovolníků. Memoryboxy poskytujeme rodinám ZDARMA. Jsme vlastníky ochranné známky pro memoryboxy. Nedoporučujeme jejich kopírování, jsme však vždy otevření nové spolupráci na případné distribuci či vývoji.

Více o memoryboxech

Memorybox - vzpomínková krabička

 

Jak fungujeme?

Jsme nestátní neziskovou organizací. Jsme vděčni za jakoukoliv podporu od firem či jednotlivců. Pomáhá nám rozšiřovat péči o rodiče po ztrátě miminka a zároveň realizovat i koncepční změny celého systému perinatální paliativní péče v ČR. Část naší služby, odborné sociální poradenství, je financována z MPSV. Jsme podporováni nadačním fondem Abakus. Využíváme také další grantová řízení a ucházíme se o finanční prostředky z veřejných zdrojů, nadací či nadačních fondů.

Pomáhejte s námi!

I malý finanční dar nám umožňuje pomáhat rodičům po ztrátě miminka. Jsme rádi za jakýkoliv příspěvek zaslaný na náš transparentní bankovní účet: 123-1263960227/0100.  Existuje také několik způsobů, jak podpořit naši činnost a nemusí se jednat pouze o přímé finanční dary. Naši příznivci pořádají často další akce, které nám vedle finanční podpory pomáhají šířit naši činnost do povědomí široké veřejnosti.

Inspirujte se

 

Podporují nás


Projekt: Rozšíření vybavení (vozového parku) Terénní sociální služby Perinatální hospic Dítě v srdci je spolufinancován Evropskou unií v rámci reakce Unie na pandemii COVID-19 Více o projektu zde

Děkujeme všem našim partnerům za podporu!

Eu

Komerční banka Jistota

Abakus fond