Perinatální hospic Dítě v srdci

Podporujeme a provázíme rodiny zasažené ztrátou miminka v jakékoliv fázi těhotenství, během porodu nebo krátce po něm. Zároveň se podílíme na postupné přeměně perinatální paliativní péče v ČR.

Konference perinatální paliativní péče
Jaký byl 1. ročník naší konference?
Chci to vědět
Postupy péče
Ve spolupráci s řadou odborníků jsme připravili Postupy péče při prenatální a perinatální ztrátě. Nabízíme je volně ke stažení.
Chci si je stáhnout
Podpořte Dítě v srdci
Dává vám naše práce smysl? Podpořte naše aktivity v dobročinné sbírce na Donio. Děkujeme, že chcete pomáhat s námi!
Dítě v srdci na Donio
Výroční zpráva 2021
Podívejte se na naše ohlédnutí za rokem 2021 v naší zbrusu nové výroční zprávě.
Chci si ji přečíst

Pro rodiče

Nabízíme podporu a péči všem rodinám, které prochází ztrátou miminka.

Podpora pro rodiče

Memoryboxy

Pomáháme rodičům uchovat maximální množství vzpomínek na jejich miminko.

To mě zajímá

Vzdělávací kurzy

Vzdělávání v oboru je nikdy nekončící proces. Poskytujeme komplexní školení perinatální paliativní péče.

Chci vědět více

Podpořte nás

Dává vám naše práce smysl? Budeme rádi za jakýkoliv příspěvek na transparentní účet: 123-1263960227/0100

Chci vás podpořit

Blog Ze Srdce

Nejbližší akce

za 91 dní So 24.09.

Celostatní konference paliativní medicíny

Od 24.09. – 25.09.

I my se zúčastníme 13. ročníku této konference, která se koná letos v Ostravě. Těšíme se na společné setkání s odborníky paliativní medicíny.

Zobrazit web

Memoryboxy

Naším jedinečným projektem jsou memoryboxy - vzpomínkové krabičky, které poskytujeme rodinám při narození mrtvého miminka nebo dětem, které žijí po porodu jen krátkou chvíli. Memoryboxy pomáhají rodičům uchovávat nejvzácnější vzpomínky na jedinečné a zároveň poslední chvíle s vlastním dítětem.

Klademe velký důraz na obsah memoryboxů a posunujeme jejich vlastní provedení dle potřeb rodin - svépomocí či za přispění našich dárců a široké sítě našich dobrovolníků. Memoryboxy poskytujeme rodinám ZDARMA. Jsme vlastníky ochranné známky pro memoryboxy. Nedoporučujeme jejich kopírování, jsme však vždy otevření nové spolupráci na případné distribuci či vývoji.

Více o memoryboxech

Memorybox - vzpomínková krabička

 

Jak fungujeme?

Jsme nestátní neziskovou organizací. Jsme vděčni za jakoukoliv podporu od firem či jednotlivců. Pomáhá nám rozšiřovat péči o rodiče po ztrátě miminka a zároveň realizovat i koncepční změny celého systému perinatální paliativní péče v ČR. Část naší služby, odborné sociální poradenství, je financována z MPSV. Jsme podporováni nadačním fondem Abakus. Využíváme také další grantová řízení a ucházíme se o finanční prostředky z veřejných zdrojů, nadací či nadačních fondů.

Pomáhejte s námi!

I malý finanční dar nám umožňuje pomáhat rodičům po ztrátě miminka. Jsme rádi za jakýkoliv příspěvek zaslaný na náš transparentní bankovní účet: 123-1263960227/0100.  Existuje také několik způsobů, jak podpořit naši činnost a nemusí se jednat pouze o přímé finanční dary. Naši příznivci pořádají často další akce, které nám vedle finanční podpory pomáhají šířit naši činnost do povědomí široké veřejnosti.

Inspirujte se

 

Podporují nás


Eu

Komerční banka Jistota

Abakus fond