Živý růženec Dítěte v srdci

Zveme všechny zájemce z řad podporovatelů Dítěte v srdci, kteří by chtěli rodiny po ztrátě miminka podpořit společnou modlitbou v podobě živého růžence Dítěte v srdci.

vloženo před 9 měsíci 1 minuta ke čtení

Máte-li zájem o zapojení se do našeho živého růžence, můžete se hlásit přímo naší Petře Kolčavové na e-mail: petra@ditevsrdci.cz. Seznámí vás s detailnějšími informacemi, jak společná modlitba probíhá.


Co je živý růženec?

S jeho myšlenkou přišla v roce 1826 Pauline Jaricot, zakladatelka Papežského misijního díla šíření víry, aby podpořila misionáře i celé misijní úsilí církve. Z této myšlenky vychází tzv. Misijní růže, neboli modlitba živého růžence za misie, při níž se dvacet lidí modlí denně dle rozpisu jeden desátek růžence, a jsou tak vzájemně modlitbou spojeni v jednu misijní růži.

Vždy 20 lidí se tak spojuje do jediné růže, která je tvořena z dvaceti tajemství (růženec radostný, bolestný, slavný a růženec světla). Členové živého růžence se zavazují denně k modlitbě jednoho předem určeného desátku, který se po měsíci mění. Skupinka živého růžence se tak denně pomodlí celý růženec.

Vloženo Od Duchovní akce

Komentáře

*
Vaše osobní údaje z formuláře použijeme, jen abychom vás mohli kontaktovat a odpovědět vám na váš dotaz nebo poptávku. Ochrana vašich osobních údajů je pro nás velmi důležitá. Proto probíhá plně v souladu s Obecným nařízením o ochraně osobních údajů – Nařízením Evropského parlamentu a rady (EU) 2016/679 ze dne 27. 4. 2016. Vaše údaje jsou v bezpečí a neposkytneme je třetí straně, ani je nevyužijeme pro internetový marketing.