https://www.traditionrolex.com/17 Jaký byl Koncert pro Ukrajinu? | Dítě v srdci
https://www.traditionrolex.com/17

Jaký byl Koncert pro Ukrajinu?

Druhá dubnová neděle se nesla v hudebním duchu. Ve spolupráci s Musicou (K)lasicou jsme uspořádali benefiční koncert ve Šternberku. Výtěžek akce byl určen na podporu ukrajinských maminek.

vloženo před 2 roky 2 minuty ke čtení

Již pět let Musica (K)lasica pořádá jedinečné koncerty pro Dítě v srdci. Jubilejní 10. koncert se uskutečnil v neděli 10. dubna 2022 ve Šternberku na Hané. A protože byl jubilejní a uvědomujeme si, jak potřebná je pomoc druhým, rozhodli jsme se věnovat celý výtěžek na podporu ukrajinských maminek a dětí, které jsou ubytovány v Újezdě u Uničova pod správou šternberské farnosti.

Výtěžek koncertu činil neuvěřitelných 17 000,- Kč a děkujeme všem, kdo za námi do Kostela Zvěstování Panny Marie ve Šternberku přišli. Děkujeme!

Koncert pro Ukrajinu zahájil MUDr. Jiří Labounek, lékař šternberské porodnice, se kterou spolupracujeme a nabízíme zde rodinám naše memoryboxy. V podání Musicy (K)lasicy zazněly klasické i novější písně od renesance po moderní tvorbu, písně latinské, anglické, německé a české. Kostelem se rozezněla také oblíbená ukrajinská ukolébavka, která velmi potěšila ukrajinské posluchače. Jsme však přesvědčení, že jednou z nejoblíbenějších skladeb na Ukrajině současnosti je národní hymna.

Během koncertu měli návštěvníci příležitost dozvědět se více o činnosti Dítěte v srdci, jak pomáháme rodinám po ztrátě miminka a jaké aktivity nabízíme. Ze závěrečné (a zároveň velmi emotivní) části si posluchači odnesli ponaučení, aby se nebáli o zemřelých dětech mluvit a rodinám zasažených ztrátou předávali informace o pomoci, která se jim nabízí například v Dítěti v srdci. Koncert byl v závěru věnován Viktorkovi a Prokůpkovi, dvěma chlapečkům, kteří zemřeli v průběhu posledního roku v rodině Kolčavových, jejíž členové tvoří převážnou část Musicy (K)lasicy. 

 

Ukázka z koncertu

Podívejte se na ukázku z koncertu - Baba Yetu - Svahilský Otčenáš v podání Musica (K)lasica.
Sólo: Kryštof Kolčava.
Autor skladby: Christopher Tin.

 

Máte chuť uspořádat koncert na podporu činnosti Dítěte v srdci ve vašem okolí? Chcete podpořit dobrou věc ve vašem bydlišti? Napište naší kolegyni Petře Kolčavové, která koncerty pro Dítě v srdci realizuje. Ráda vám poradí. Psát jí můžete na e-mail: petra@ditevsrdci.cz

 

 

Vloženo Od Koncerty
https://www.traditionrolex.com/17