https://www.traditionrolex.com/17 Memoryboxy ve FN Motol | Dítě v srdci
https://www.traditionrolex.com/17

Memoryboxy ve FN Motol

V pondělí 4. října 2021 jsme předávali memoryboxy na Novorozeneckém oddělení s JIRP ve Fakultní nemocnici Motol v Praze.

vloženo před 3 roky 2 minuty ke čtení

Nedávno jsme zde psali o své účasti na Celostátní konferenci paliativní medicíny v Plzni, kde jsme mimo jiné v rámci workshopu prezentovali naše memoryboxy, vzpomínkové krabičky pro rodiče při ztrátě miminka.

Workshopu se zúčastnila i MUDr. Dvořáková z Fakultní nemocnice Motol. Memoryboxy ji osobně velmi zaujaly a odvezla jich několik  s sebou, že je ukáže na svém pracovišti. Myšlenka memoryboxů se líbila i vedení a požádali nás o zaškolení celého týmu k používání memoryboxů na jejich oddělení. 

Za Dítě v srdci školení vedla Alena Peremská a Zdena Troníčková. Obě postupně představily typy memoryboxů a jejich obsah. Školení se za nemocnici zúčastnil např. Doc. MUDr. Jan Janota, Ph.D., vrchní sestra Bc. Renata Jungmannová, staniční sestry Dana Vosátková a Dana Kottová a řada dalších lékařů a členů týmu zdravotnického personálu. Po zaškolení jsme na oddělení zanechali několik memoryboxů. Pevně věříme, že pomohou zdravotníkům v péči o rodiče při perinatální ztrátě a rodičům pomohou lépe projít smutnou životní zkušeností. 

Děkujeme Fakultní nemocnici Motol za vlídné přijetí a navázání nové spolupráce. Moc si toho vážíme a těšíme se na další spolupráci v budoucnu. 

 

 

Vloženo Od Vzděláváme a inspirujeme
https://www.traditionrolex.com/17