Poradce pro pozůstalé - zkoušky

Uplynulé dny patřily v Dítěti v srdci vzdělávání a rozšiřování našich dovedností a způsobilosti. Vybrané členky našeho týmu absolvovaly zkoušky profesní způsobilosti v oboru „Poradce pro pozůstalé“.

vloženo před 2 roky 2 minuty ke čtení

Poslední víkend se nesl ve znamení návratu do lavic, ponořením se do studia a praktických nácviků. Samozřejmě nechyběly ani pocity nervozity při závěrečné zkoušce profesní způsobilosti.

Provázela nás naprosto jedinečná lektorka PhDr. Mgr. Naděžda Špatenková, Ph.D., psycholožka a socioložka, průkopnice poradenství pro pozůstalé v ČR, autorka řady statí a monografií.

Při sdílení jejích znalostí a zkušeností v oblasti poradenství pro pozůstalé jsme s ostatními členkami Dítěte v srdci přestaly sledovat čas a doslova hltaly každé její slovo. Neuvěřitelně moc si vážíme času, který nám Naděžda věnovala, rozšířila naše znalosti a dovedla nás ke zkoušce.

Poradce pro pozůstalé - Dítě v srdci

 

A jak to dopadlo? S hrdostí hlásíme, že všechny účastnice splnily potřebné podmínky a závěrečnou zkoušku absolvovaly úspěšně. Gratulujeme Kristýnce, Katce, Jindřišce, Zdenči, Lence, Janě a oběma Vlaďkám. Přejeme, aby po náročném a nabitém víkendu načerpaly síly do dalších aktivit v Dítěti v srdci. 

 

Kdo je poradce pro pozůstalé?

Poradce pro pozůstalé samostatně a systematicky doprovází klienty v průběhu umírání jim blízké osoby, ve smutku, při přípravě pohřebních obřadů, a to prostřednictvím poradenského vztahu. Posláním poradce pro pozůstalé je pomáhat nejen s organizací praktických záležitostí, ale poradce musí být schopen nabídnout adekvátní psychologickou pomoc a podporu, která je v těchto smutných chvílích velice potřebná.

Vloženo Od Srdcovky