https://www.traditionrolex.com/17 Odhalení nového pietního místa na Pouti rodičů | Dítě v srdci
https://www.traditionrolex.com/17

Odhalení nového pietního místa na Pouti rodičů

Předposlední říjnový víkend proběhla na Hoře Matky Boží u Králík v pořadí již pátá duchovní pouť pro rodiče, kteří přišli o dítě.

vloženo před 3 roky 2 minuty ke čtení

Na malebné poutní místo přijely dvě desítky účastníků z různých koutů České republiky. Čekal je víkend setkání, rozjímání, sdílení, ale také byli svědkem jedinečného odhalení nového pietního místa Dítěte v srdci. Lepší počasí jsme si snad nemohli ani přát a prožili jsme společně nádherný podzimní víkend plný sluníčka. 

Tradiční součástí našich poutí je křížová cesta, mše svatá. Večer chval s kapelou Silence and Joy ze Zábřeha měl letos svou premiéru a kapela slavila u účastníků velký úspěch.  Letos jsme pouť rozšířili i o hudební recitál a svědectví o Chiaře a Enricovi Petrillo. Rodičům jsme velmi rádi předali řadu praktických materiálů Dítěte v srdci, které jim budou pomáhat v dalších krocích. 

V neděli po mši svaté proběhlo i žehnání pietního místa pro rodiče, kteří přišli o dítě. Samotného odhalení pietního místa se zúčastnilo více než 70 zájemců. Pietní místo tvoří sousoší matky a otce, kteří odevzdávají své dítě do nebe a pojmenovali jsme ho NAVŽDY SPOLU.

Při práci se sochou nás zaujalo, že samotný vzhled sochy není zcela jednoznačný a každý si v něm hledá svůj význam, který je mu blízký. Napřiklad někteří rodiče v soše vidí přání a modlitbu za příchod miminka, které se nedaří počít. Někteří rodiče zde viděli naopak setkání rodičů s dítětem po smrti. Pro jiné socha představovala situaci, kdy maminka odevzdává své dítě Ježíšovi, který klečí vedle ní. Jsme rádi, že socha není zcela jednoznačná a může zobrazit to, co každý právě potřebuje vidět. Tento význam se pak i pro ně samotné může v čase vyvíjet.

Budeme rádi, když nám do komentářů k článku napíšete, jak se vám sousoší pietního místa líbí. 

Děkujeme všem, kteří za námi přijeli a těšíme se na další ročník a setkání s rodiči v roce 2022.

 

Vloženo Od Pietní místa
https://www.traditionrolex.com/17