„Přednášení pro studenty mám ráda.“

...zazněla tato slova z úst naší ředitelky Aleny Peremské hned poté, co se vrátila z přednášení na Lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Hradci Králové. 

vloženo před 2 roky 2 minuty ke čtení

Společně s Kristýnou Štefanides tady společně pro studenty 4. ročníku medicíny přednášely základy perinatální paliativní péče. Zkušenost byla o to zajímavější, že přednáška byla pro české i zahraniční studenty. Takže k bohatým zkušenostem v oblasti péče o rodiny při ztrátě miminka bylo nutné oprášit i angličtinu. A to byla výzva. :-)

Jsem vděčná osvícenému vedení fakulty, že nás k výuce v rámci předmětu o paliativní medicíně přizvali, a mohli jsme téma perinatální paliativní péče před studenty otevřít. Přednášení pro studenty vyhledávám. Vždy získám pocit, že studenti hltají každou informaci z praxe, zajímají je podrobnosti. Vnímám je jako otevřené nádoby, které touží absorbovat všechny informace. A ani tato přednáška mě nezklamala. Před přednáškou jsem se ptala, jací studenti jsou. Dostalo se mi informace, že poslouchají, většinou se na nic neptají a při výuce i občas spí. O to větší jsem měla radost, když se přednáška proměnila plynule v diskuzi, dostali jsme řadu zajímavých otázek, studenti se o téma opravdu zajímali. Odpovídala jsem na dotazy, které svědčily, že studenti o tématu přemýšlí v širších souvislostech. Je sice pravda, že jeden student spal, ale během přednášky se vzbudil a zapojil se do diskuze. Tak si troufám říct, že naše přednáška byla prostě pro studenty přínosem. Domů jsem odjížděla plná radosti a naděje. Chtěla bych studentům poděkovat za jejich energii a už teď se těším na další setkání v přednáškovém sále.

Těmito slovy shrnula přednášku Alena Peremská a doslova zářila nabitou energií. Co dodat?

P.S. Fotografie nezachycuje naši Alenu, ale můžete na ní vidět Kristýnu "just in action." :-)

Vloženo Od Vzděláváme a inspirujeme