Setkání na Lomci pro rodiny po ztrátě dítěte

V areálu kláštera na jihočeském Lomci u poutního kostela Jména Panny Marie se 19. června 2022 sešly rodiny, které přišly o dítě. Setkání několika generací bylo skutečně mimořádné a zanechalo v nás silné emoce.

vloženo před 2 roky 2 minuty ke čtení

Setkání zahájil kněz vodňanské farnosti Josef Prokeš krásnou promluvou, kterou si můžete poslechnout na následujícím audiozáznamu. 

V rámci bohoslužby pak mohl každý položit na oltář bílý květ. Květ za své dítě nebo dítě někoho blízkého. Následovalo mnoho krásných setkání a sdílení až do pozdních odpoledních hodin. Děkujeme Josef Prokeš a sestřičkám z Lomce za péči, kterou tomuto setkání věnovali. Poděkování také patří hudebnímu seskupení Cantus Firmus, které zpřestřilo program liturgickou hudbou. 

 

Hana Doskočilová - Dítě v srdci

„Vyslechli jsme i příběhy staré více jak padesát let. V té době zemřelá miminka rodiče často vůbec neviděli, nemohli si je pochovat ani pohřbít. Mnozí mají v srdcích stále dávnou křivdu a bolest, kterou s námi sdíleli, ale mnohdy jsme slyšeli i slova „odpuštění“ a „smíření“.  Byl to požehnaný čas pro rodiny i pro nás z Dítěte v srdci.“

Hana Doskočilová, Jihočeské Dítě v srdci

 

Vloženo Od Duchovní akce