Setkání na Lomci pro rodiny po ztrátě dítěte

V areálu kláštera na jihočeském Lomci u poutního kostela Jména Panny Marie se 19. června 2022 sešly rodiny, které přišly o dítě. Setkání několika generací bylo skutečně mimořádné a zanechalo v nás silné emoce.

vloženo před 4 měsíci 2 minuty ke čtení

Setkání zahájil kněz vodňanské farnosti Josef Prokeš krásnou promluvou, kterou si můžete poslechnout na následujícím audiozáznamu. 

V rámci bohoslužby pak mohl každý položit na oltář bílý květ. Květ za své dítě nebo dítě někoho blízkého. Následovalo mnoho krásných setkání a sdílení až do pozdních odpoledních hodin. Děkujeme Josef Prokeš a sestřičkám z Lomce za péči, kterou tomuto setkání věnovali. Poděkování také patří hudebnímu seskupení Cantus Firmus, které zpřestřilo program liturgickou hudbou. 

 

Hana Doskočilová - Dítě v srdci

„Vyslechli jsme i příběhy staré více jak padesát let. V té době zemřelá miminka rodiče často vůbec neviděli, nemohli si je pochovat ani pohřbít. Mnozí mají v srdcích stále dávnou křivdu a bolest, kterou s námi sdíleli, ale mnohdy jsme slyšeli i slova „odpuštění“ a „smíření“.  Byl to požehnaný čas pro rodiny i pro nás z Dítěte v srdci.“

Hana Doskočilová, Jihočeské Dítě v srdci

 

Vloženo Od Duchovní akce

Komentáře

*
Vaše osobní údaje z formuláře použijeme, jen abychom vás mohli kontaktovat a odpovědět vám na váš dotaz nebo poptávku. Ochrana vašich osobních údajů je pro nás velmi důležitá. Proto probíhá plně v souladu s Obecným nařízením o ochraně osobních údajů – Nařízením Evropského parlamentu a rady (EU) 2016/679 ze dne 27. 4. 2016. Vaše údaje jsou v bezpečí a neposkytneme je třetí straně, ani je nevyužijeme pro internetový marketing.