https://www.traditionrolex.com/17 ... když na začátku přichází konec... | Dítě v srdci
https://www.traditionrolex.com/17

... když na začátku přichází konec...

S nesmírnou vděčností představujeme našeho nového průvodce pro rodiče po ztrátě miminka v jakékoliv fázi těhotenství. K jeho vydání jsme obdrželi záštitu od České společnosti paliativní medicíny ČLS JEP.

vloženo před 2 roky 5 minut ke čtení

Již několik let se setkáváme s rodiči, kteří prošli ztrátou dítěte. Díky těmto zkušenostem přinášíme souhrn praktických informací, rad a doporučení, které mohou pomoci rodičům nelehké životní období lépe zvládnout. 

Víme, že žádná slova (ať již mluvená či psaná) nedokáží zmírnit bolest ze ztráty miminka. Na tuto situaci se nikdo nikdy nemůže předem připravit. Místo radosti z nového života rodiče zažívají ztrátu a neví, co je čeká dál

Alena Peremská, ředitelka Dítě v srdci

Věřím, že náš průvodce rodiče provede složitým obdobím a ulehčí jim cestu, na které se ocitli. Rodiny v něm naleznou odpovědi na řadu otázek, které si kladou. Dozví se, jak se mohou s miminkem rozloučit, jak to říct okolí, co je čeká v nejbližších dnech a týdnech od porodu. Přináší praktické informace o sociálních dávkách nebo o dalších záležitostech, které je nutné vyřídit. Přejeme si, aby naše brožurka byla laskavým společníkem v náročné životní situaci. 

Alena Peremská, ředitelka organizace Dítě v srdci

 

Co zde rodiny naleznou?

Publikace přehledně představuje možnosti, které rodiče mají. Nestanovuje přesné návody a rady, jak těžké životní období zvládnout. Co některým rodičům pomáhá, to jiným nemusí vyhovovat. Napomáhá k rozhodnutí, které rodičům vyhovuje.

Brožurka rozdělena do několika kapitol. Ty se odděleně věnují situacím, kterým rodiče musí při ztrátě miminka čelit. Rodiny se dozví vše o porodu mrtvého miminka a o možnostech uspořádání posledního rozloučení se s miminkem. Jsou seznámeni s tím, jaké dokumenty musí vyřídit a na jaké sociální dávky mají rodiče nárok. Přináší možnosti, jak se vyrovnat se ztrátou miminka v prvních dnech. Otevírá téma, jak probíhá truchlení, jak rozdílné může být truchlení u maminek, tatínků, sourozenců či prarodičů. Věnuje se i problematice komplikací v truchlení a kdy je vhodné vyhledat pomoc odborníka.

Detailněji se věnujeme i období, které čeká rodiče po návratu z porodnice a na konci šestinedělí. Rodiče zde najdou řadu praktických rad: Jak oznámit okolí ztrátu miminka, kdy a jak se mohou vrátit do práce, kde hledat odbornou lékařskou pomoc nebo jak zvládnout přípravu na další těhotenství.

V závěru naleznou rodiče doporučené knižní tipy, odkazy na odborníky psychologické či terapeutické pomoci a představí i další organizace, které se zabývají podporou rodičů po ztrátě miminka. 


Kde průvodce získat?

Tištěnou verzi budeme vkládat do všech memoryboxů a budeme ho nabízet během našich vzdělávacích seminářích, na konferencích a dalších akcích, kterých se Dítě v srdci bude účastnit. 
 

Tištěná i on-line verze

Díky finanční podpoře našich dárců nabízíme BEZPLATNĚ a tištěnou verzi i verzi ke stažení ve formátu pdf. Pokud máte zájem o zaslání na Vaše pracoviště, prosím, kontaktujte nás na e-mail: zdena@ditevsrdci.cz


Ke stažení

Při zachování citačních pravidel je možné materiál volně šířit, tisknout či kopírovat. 

Průvodce Dítěte v srdci - ... když na začátku přichází konec...

 

Autoři

Průvodce je odrazem zkušeností celého našeho týmu Dítěte v srdci. Propisuje se v něm letitá zkušenost našich krizových interventek, sociálních pracovnic i poradkyň pro pozůstalé, které se s rodinami po ztrátě miminka setkávají. Jeho obsah si pod křídla vzala naše marketingová duše Katka Jelínková, která brožurku obohatila o pohled maminky s vlastní zkušeností ze ztráty miminka. Kristýna Štefanides se zaměřila na odpovědi na nejčastěji kladené otázky v sociální oblasti a díky zkušenostem interventky Barči Horákové vznikla v brožurce část, která otevírá pandořinu skřínku největších obav a bolestí rodičů po návratu z porodnice a ukončení šestinedělí.

Naše příručka se tak stává neocenitelným průvodcem nejen pro porod a období těsně následující po ztrátě, ale pomáhá rodinám i v dlouhodobém horizontu.

 

Kateřina Jelínková, Dítě v srdci

Když mi před čtyřmi lety v porodnici těsně před porodem oznámili, že mé holčičce nebije srdíčko a musím porodit mrtvé miminko, zhroutil se mi svět. S odstupem času jsem vnímala, jak moc mi chybělo, že jsem neměla po propuštění z porodnice dostatek informací o tom, co mě čeká nebo co musím zařídit. Proto jsem velmi ráda, že jsem svou zkušeností mohla přispět ke vzniku průvodce ...když na začátku přichází konec... Věřím, že umožní rodičům se lépe v těžké životní situaci zorientovat a napomůže jim k rozhodnutím, před které budou postaveni. Velmi dobře vím, jak je důležité mít pocit, že nejste sami. Jako maminka po ztrátě miminka jsem za aktivity Dítěte v srdci vděčná a jako součást týmu jsem na Dítě v srdci velmi pyšná.

Kateřina Jelínková, Dítě v srdci

 

 

Pomáhali nám...

Vážíme si pomoci od společnosti Obsahová agentura, která nám věnovala několik desítek hodin ke zpracování obsahových podkladů. Proměnila naše texty a myšlenky v obsah, který jedinečnost našeho průvodce podtrhuje. Vždy říkáme, že žádná slova nedokáží zmírnit bolest. Ale Obsahové agentuře patří obrovské uznání, že právě jejich psaná slova umí rodiče ve správné chvíli pohladit a obejmout. 

Velké poděkování patří  Martinovi Bednářovi, který vtiskl brožurce její grafickou tvář.

 

Finanční podpora

Velké poděkování v neposlední řadě patří všem našim podporovatelům a dárcům. Právě díky jejich finanční podpoře můžeme rodinám poskytovat průvodce pro rodiče bezplatně. Děkujeme, že pomáháte s námi!

Pokud vám naše práce dává smysl a chcete se také připojit k pomoci, můžete nás finančně podpořit na náš transparentní účet: 123-1263960227/0100. Děkujeme!

 

Vloženo Od Srdcovky
https://www.traditionrolex.com/17